Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A pénztárosnak joga van...

A pénztárosnak joga van belenézni a táskámba?

Figyelt kérdés
Minden reggel, amikor megyek a CBA-ba, mondják a pénztárosok nekem meg a többi diáknak, hogy nyissák ki a táskájukat és belematatnak. Hiába vagyunk 19 évesek. Már nagyon elegünk van belőle, főleg, hogy semmit se lopunk el. A "felnőttek" ott állnak mögöttünk és röhögnek, mert nekik nem néznek bele a táskába. Még át se sétálunk a kapun, nemhogy besípoljon, de már kutatnak. Ehhez van joguk?? Annyira megalázó a dolog. Ez a személyi jogaimat sérti, nem??? Meg hát... Negatív diszkrimináció is a diákokkal szemben, ha jól tudom...
2011. szept. 21. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Édesem! Ehhez nincs joguk!

Legközelebb amikor azt mondják,hogy nyisd ki a táskádat,te mond azt hogy

"drága hölgyem! Hívja ide a főnökét,mert most fogok panaszt tenni ön ellen."Ha neki áll pattogni,akkor mindenképpen ragaszkodj ahhoz,hogy valami felettessel beszélj,és mond meg hogy jogi útra viszed,mert megalázó,diszkrimináló helyzetbe hoznak,és sérti a személyi jogaidat.

VAGY:

egyszerűen mond azt a pénztárosnak,hogy mutasson fel neked egy olyan okiratot,vagy rendőrségi jelvényt ami feljogosítja őt a táska belekukkantásába.


Ne legyetek ennyire nyuszik,mert ehhez semmi joguk nincs.

2011. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy tudom, hogy nincs joguk. Még talán a biztonságiaknak sincs joguk belekutatni, esetleg fölszólíthat, hogy pakold ki a táskádat. Küldd el a fenébe őket!
2011. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Nincs joga a pénztárosnak belenézni, csak a biztonsági őrnek.
2011. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Van szád..és tégy panaszt az üzlet vezetőnél. De ne a pénztárosra, hanem az üzletvezetőre. A pénztárosok "parancsot" hajtanak végre..marh..ár@ lelesz@rják a táskátokat, de ha az üzletvezetője azt mondja, akkor azt kell csinálni.érted? Megértem hogy gáz meg idegesítő, de a szabályokat nem a pénztárosok hozzák.
2011. szept. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem még a biztonsági őrnek sincs ilyen joga.
2011. szept. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Azért nem teljesen így van, ahogy egyesek elképzelik.


A biztonsági őrnek van joga belenézni a táskába. Mi adjuk meg neki, amikor megkér minket, hogy mutassuk meg a táskát. Persze lehet azt mondani, hogy nem mutatjuk, de akkor neki van joga azt mondani, hogy így ezt a táskát nem vihetjük el. Mivel ezzel csak macera van, inkább megmutatjuk.

Ez így normális. Az őr a tulajdonos megbízásából, helyette jár el, és védi a tulajdonos érdekeit. A saját tulajdonát még jó, hogy mindenki védheti.


Persze hülyék lennének visszatartani a táskát: Ha te nem mutatod meg a táskád, és a táskát vissza akarják tartani. Ott hagyod, majd visszamész pár óra múlva tanúval, miszerint neked a táskádban volt kétszázezer forint, mert most akartál laptopot venni, adják vissza, akkor nagyon rácsesznének.

Emiatt lehet, hogy simán hagynának elmenni

2011. szept. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De nem a biztonsági őr néz bele, hanem a pénztáros és bele is matat! Ehhez semmi joga nincs! Csak besétálunk, leveszünk a polcról egy energia italt és már megyünk is fizetni. Még csak nézelődni sem nézelődünk... Úgyhogy ez egy kicsit felháborító. Ma írtam is ez miatt a panaszkönyvbe, ami az üzletvezetőnek annyira nem tetszett és elkezdett ott velem flegmán meg lekezelően beszélni...
2011. szept. 22. 16:23
 8/10 anonim válasza:
Tegyetek bele sz@ros alsógatyákat, vagy simát amit nutellával kentek be és tiszta barna lesz a keze a pénztárosnak,2hetes zoknit vagy óvszereket:D azért megnézném az arcát ha átkutatja :D:D
2011. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A pénztárosnak k*ss van a holmidhoz, csak és kizárólag a biztonsági őr szólíthat fel, hogy pakold ki a táskád, és nézhet bele a táskádba, de még ő sem nyúlhat bele.
2011. szept. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Személyazonosságod igazolására, vagy a csomagod tartalmának átvizsgálására hatósági személy jogosult ( rendőr ) Sem pénztáros sem biztonsági őr nem teheti meg. Ha megteszi, mond el neki a jogaid, és hívjon rendőrt..ha annyira ugrál. Sok bizt. őr túlságosan soknak képzeli magát, nem árt ilyen helyzetben felvilágosítani..
2011. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!