Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit dolgozhat egy külföldi...

Mit dolgozhat egy külföldi Magyarországon? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy Mexikói lány (20) aki ideköltözne Magyarországra, de ugye akkor dolgoznia is kéne valamit. A kérdés, hogy egy külföldinek, aki nem beszél magyarul milyen esélyei vannak?

Számvitelt tanult, két évig.Beszél spanyolul, angolul és olaszul.

Továbbá, milyen papírokat kellene intézni a letelepedéshez, munkához?


2011. szept. 22. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sok eselye nincs. A parommal is ez volt, diplomaja van, 4 nyelven beszel,ebbol 2 anyanyelvi szint, 2 felsofok felett, es semmi...Ha szerencseje van kifog egy ceget,ami igy is alkalmazza, de szerintem erre sok esely nincs. Nekem nehezebb volt valtanom,mivel egyetemista voltam, de inkabb en mentem el az o hazajaba,mar ha nektek is a kapcsolat miatt fontos ez. Ha pusztan a magyar fold vonzza,akkor meg muszaj elotte magyarul megtanulnia.
2011. szept. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Még a magyar nőknek is nagyon nehéz állást találni,ha nincsenek jó kapcsolatai. Egy külföldinek esélytelen.
2011. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem.Igen a kapcsolat miatt lenne fontos, de Ő szívesen élne Mo.-n,viszont én Mexikóban kevésbé.

Szeretne megtanulni magyarul, a kérdés, h mennyire fog tudni.

2011. szept. 22. 15:55
 4/9 anonim ***** válasza:
rengeteg kulfoldi ismerosom dolgozik pesten, es nem tudnak magyarul. Angol ceg mindegyik, ott csak angolul beszelnek. gondolom nem butikba akar a baratnod dolgozni...
2011. szept. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Reptéren, luxusszállókban érdeklődjön.
2011. szept. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Waff ***** válasza:
100%
én szerb vagyok,úgy települtem át ide.nos legelőször tartózkodási kártyát kell igényelnie a bevándorlási és állampolgárság ügyi hivatalba.ehhez kell:munkaszerződés(magyarországi munkahellyel),anyakönyvi kivonat hivatalos fordítása(OFI-országos fordító iroda,ez kb 15000 ft) lakhatás bizonyítása(érvényes albérlet szerződés vagy egy ingatlantulaj felhtalmazása h lakhat nála,ugyanis arra a címre szól majd a lakcímkártyája) ,illetékbélyeg 18000 ft,2 fénykép,és egy kérelem kitöltése amit az idegenrendészeten adnak majd neki. ezt elbírálják Pesten és ha minden oké akkor 1-2 hónapon belül megkapja a tartózkodási kártyátamit az útlevelébe ragasztanak majd bele.ez fél évtől 5 évig lesz érvényes,nemtom mitől függ h mennyire kapja meg.kb ennyi ami a tartózkodásit illeti. namármost sztem nagyobb városokba (pl bp,szeged,pécs...)van esélye munkát kapni,na persze kitartás kell hozzá.a legfontosabb a munkaszerződés h meglegyen,aztán már megy minden,igényelheti a TAJ-kártyát,adókártyát stb.remélem segítettem,sok sikert :)
2011. szept. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszod. Sokat segítettél.
2011. szept. 22. 20:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyelvtanár? Gondolom a spanyol és talán az angol is anyanyelvi szinten megy, a magyart meg 3-4 év alatt el tudja sajátítani valamennyire ameddig tanul.
2011. szept. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Erre gondoltunk mi is, de ugye attól függetlenül itt kell majd élni.Mostmár legalább tudom mi kell hozzá.
2011. szept. 22. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!