Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » ! Segítség! Most ez hogy van...

! Segítség! Most ez hogy van a munkanélküliben?

Figyelt kérdés

Szóval jártam rendszeresen a munkaügyi központba pecsételni,mert regisztrálva vagyok mint álláskereső.

Na de szerencsére van munkahelyem,de nem bejelentett,60 ezer forintot kapok.Viszont a munkanélküliben összegyűlt az 1 év,ami után jár munkanélküli segély 20 ezer forint,viszont szerintem ahhoz h ezt kapjam közmunkára kéne mennem.

Viszont akkor nem tudnék bejárni a munkahelyemre,mert állítólag minden nap kéne járni,kertet rendezni az utcán,szemetet szedni,meg ilyenek gondolom.Tehát a kérdés az lenne h kötelező ezt a segélyt elfogadni,ha nem teszem,megbüntetnek?Mert most 60-at kapok szüleimmel élek,15 megy a rezsibe nekik,ha elfogadnám a segélyt,20-at kapnék,15 menne a rezsibe,nekem maradna 5 ezer ,ruházkodni se elég,meg tisztasági szerekre se.

Tehát h van ez most?Kötelező elfogadni?


2011. szept. 24. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
nem kötelező de szerintem akkor törölnek mint álláskereső
2011. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

sajna választanod kell


vagy max kérdezd meg a munkahelyen és a munkaügyiben is h mennyire rugalmasak

hátha tudnád a kettőt együtt

(de persze munkaügyiben ne mondd meg h van munkád)

találj ki valamit h miért kérdezed



de sztem nem sok esély van rá

2011. szept. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem törlik. Vannak, akik álláskeresők, de nem jogosultak a bérpótlóra, mert pl. házuk, kocsijuk, stb van, ami eleve kizárja a segély lehetőségét. Miért nem legalizálod a munkádat, kérdező, akkor az beszámítana a nyugdíjba is.
2011. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szóvl ha nem fogadom el,nem jár semilyen következménnyel,

Nem zárnak ki.

Sajnos nem jelentenek be,mert irodában dolgozom mint telefonos operátor,üdüléseket szervezek,jutalékos rendszer van.Bejelentés nincs,max 1 év után.Szóval 2 egyszerre nem működne,mert 9 órában dolgozom ált,de változó ,reggel 8-6ig.

2011. szept. 24. 12:08
 5/10 A kérdező kommentje:

nem akarom otthagyni a munkahelyem,előtte gyárban dolgoztam ugyanennyi pénzért 12ó ban :(( nehéz munkát találni 20 ezerből vagyis ugye csak 5 ezerből hogy élnék meg?

szüleimnek is fizetnem kell 21 éves vagyok,otthon élek,eszek iszok,meg ugye net is van

de félek h a munkanélkülin kizárnak akkor ha nem fogadom el a segélyt.

2011. szept. 24. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:
9 órában dolgozol 60-ért? Ez kizsákmányolás...
2011. szept. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy nem zárnak ki. Örülnek, ha eggyel kevesebb embert kell segélyezni. Kérdezz utána, de ezt én tudom, nem csak írok valamit.
2011. szept. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

és 12 órában 60 ezerért?

szombaton is vasárnap is egész nap a szalagon,

nem kizsákmányolás?


utolsó!

Hát remélem,h tényleg nem

nem szeretek egyébként se mu nélkülibe járni

olyan bunkók nálunk

2011. szept. 24. 13:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Amire gondolsz, hogy 1 év után jár segély, azt nem a munkaügyi folyósítja, hanem az önkormányzat, szociális alapon. Aktív korúak támogatása, most nevezték át BPJről foglalkoztatást helyettesítő támogatásnak (vagy valami hasonlónak) Az összege 28500 Ft.

Ezt igényelni kell az önkormányzatnál.

Ha megigényled éd megkapod, akkor köteles vagy elfogadni a felajánlott közmunkát.

Ha nem igényled, akkor nem is ajánlanak közmunkát; örülnek, ha annyi közmunkát adnak, amennyi BPJs van.

Ha mégis ajánlanának neked közmunkát (ha nem vagy BPJs) és nem fogadod el, akkor törölnek az álláskeresői regisztráltságból és 1 évre kizárnak az ellátásokból.

Ezeket a törvényeket állandóan változtatják (mostanában évente többször is)

Az aktuális állapotot megtalálod a neten, keress rá a szociális törvényre és az álláskeresők ellátásáról szóló tv-re (ennek nem tudom pontosan a nevét, de ha beírod így a keresőbe, kiadja a tv-t)

2011. szept. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi utolsó
2011. szept. 26. 22:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!