Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lenne érdemes a nyugdíjas...

Hogy lenne érdemes a nyugdíjas koromra gyűjteni?

Figyelt kérdés

Nyitni egy betétszámlát és minden hónapban betenni egy bizonyos összeget, és hagyni kamatozni

vagy nyugdíjszámlát nyitni?


2011. szept. 25. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugdíjszámlát ne nyiss,mert azt is elveszi a FIDESZ. Legokosabb,ha valahol külföldön nyitsz számlát,ott nagyobb biztonságban van,mint itthon. Az OTP-nél semmiképpen ne nyiss.
2011. szept. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na OTP-nél tuti, hogy nem fogok, csak rosszat tudok elmondani arról a bankról. Külföldön is lehet számlát nyitni? Hogyan? Átmegyek Ausztriába (Vas megyében lakom) és ott egyszerűen csak elmondom, hogy számlát akarok nyitni? Ez nem törvényellenes?
2011. szept. 25. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Széfben, ha elég összegyűlt akkor tedd be bankba, ha egyáltalán van értelme. Ezek a kis betétek alig kamatoznak a híres 7-8 % csak kéthavi kamat, utána a szemetek alapkamatra váltanak.
2011. szept. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Külföldön is nyithatsz számlát.

Engem nemrég megkeresett egy biztosító és nyugdíj előtakarékosságot ajánlott euroban. Jött a mézesmázos duma, hogy nekem mennyivel jobb lesz, mert majd ők befektetik a pénzem - (anyádat fektesd be) - és az első 3 évre garantált kamatot adnak. De ennek az a feltétele, hogy x évig nem bonthatok szerződést stb...

Megkérdeztem az urat : Mi a különbség jövedelmezőségben, ha ugyanazt az összeget berakom egy Ausztriai bankba hosszú lejáratra.

Jött a döbbenet : Tulajdonképpen semmi, csak a bank nem garantálja az első 3 évre a hozamot. ( Igaz nem is kell mindenféle hülye feltételt teljesíteni, és akkor férek hozzá a pénzemhez amikor akarok )

Röviden összefoglalva : A legjobban akkor jársz, ha a saját kezedbe veszed a jövőd és nem engedsz egyetlen biztosítónak sem beleszólást a pénzügyeidbe. A veszteséget úgyis veled fizettetik meg, a nyereséget meg lefölözik.

Egy osztrák bank talán valamivel biztosabb hely a pénzednek mint a magyar bankok. Nem hiába hordják nagyjaik is külföldre a vagyonukat.

2011. szept. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt,hogy "nagyjaink"miért külföldön tartják esetleg a pénzüket más okai is vannak.Azt azonban jó tudni,hogy bankcsőd bármikor lehet, volt már erre jó példa/ Postabank, Agrobank stb../,de biztosító csődbe nem juthat,ilyenkor megveszik a teljes állományt, mint ahogy a Garanciát eladta a Csányi a francia Groupama-nak. Az emberek csak annyit látnak, hogy a borítékon más a logó.

Még jó tudni, hogy az APEH biztosításban összegyűjtött pénzhez nem tud hozzáférni, és nem is láthatja míg a bankbetétedet zárolhatja.

Jó tanács,legyen bármikor hozzáférhető egy kis összeg bankban, de nyugdíjra, vagy hosszabb távra jó a biztosítás.Ja, és ha meghalnál a bankbetéted után a gyereked adózik, míg a biztosítási számlád után nem.

2011. szept. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy jó megoldás ha befektetési aranyba teszel pénzt és az aranyat tartalékolod be.


Ez egyszer azért jó mert a befektetési arany az eu tagállamain belül vám és adómentes. ezen kívül


A fizikai arany máshoz nem mérhető garanciát biztosít a befektetések megóvásához.


2. Az értéke és a nagy likviditása miatt az arany az egyetlen, mindenki által egyformán elismert nemzetközi valuta.


3. Az arany értékére nincsenek hatással a szociális és politikai változások, a háborús konfliktusok, illetve a természeti katasztrófák.


4. A papírpénzzel szemben az arany kifejezetten értékálló befektetésnek számít.


5. Az arany biztonságot nyújt az inflációval szemben.

2011. okt. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes a bankban tartani a pénzt. A legnagyobb maffia hálózatnak tartom őket, a legnagyobb uzsorások, akik legálisan végzik tevékenységüket. Sajnos! Csak nézd meg a ténykedésüket.


4.-el értek egyet "A legjobban akkor jársz, ha a saját kezedbe veszed a jövőd ..."


Ha van benned egy kis vállalkozói szelem, mutathatok egy (sokunk szerintem) egyedülálló lehetőséget. Aztán eldöntheted mit akarsz.


Ha kell az infó, írj!

2012. dec. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!