Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tehetnék szert tapaszta...

Hogyan tehetnék szert tapasztalatra, gyakorlatra?

Figyelt kérdés

Biztos sokaknak ismerős ez az ördögi kör: munkahely kéne, de mindenhol előírás az x éves tapasztalat hasonló munkakörben, viszont ahhoz, hogy tapasztalatunk legyen, megint csak munkahely kell, amihez szintén tapasztalatot írnak elő...


Lehet mondani, hogy keressek olyan álláshirdetést, amit direkt pályakezdőknek hirdetnek meg. Nos, ezt teszem hónapok óta, de azt vettem észre, hogy az összes olyan hirdetés, amihez nem kérnek tapasztalatot, kamu (pl. Zepter és társai).


18 éves vagyok, nincs se diplomám, se nyelvvizsgám, csak egy érettségim, ami ugyan jól sikerült, de ez senkit nem hat meg. Szeretnék egyetemre menni, de a magas felvételi ponthatárok miatt ehhez le kellene tennem egy nyelvvizsgát, és nincs pénzem rá, ezért kellene munka. Csakhogy a fentiek miatt még munkát se kapok sehol.


Hogyan lehetne ebből a helyzetből előrébb lépni?


2011. szept. 26. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen munkát keresel sima érettségivel, de nálunk kifejezetten szakma nélküliek dolgoznak. Mivel ide csak betanítás kell, semmi más. Aztán amikor már van gyakorlat, van egy kis tapasztalat, némi munkáltatói tanfolyam elvégzése, akkor lépnek tovább a fiatalok másfelé. A tevékenységünk építőipar.

Ha nem vagy lusta, és túl igényes, akkor próbálkozz e téren, de ha "öltönyös" munkát akarsz, akkor szinte tényleg csak szerencse kérdése...

2011. szept. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én most fogok elkezdeni 1 hegesztői tanfolyamot,ha nem lesz munkám utána,akkor vhol ingyen munkát fogok bevállalni 2-3hónapig,csak ha megfelelek,akkor majd igazolják le a tapasztalatomat
2011. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha mindenképp munkát szeretnél nem tudok mást tanácsolni, csak hogy naponta nézd a különböző álláshirdetéseket, expresszen, jófogás.hu és a többin (keress rá google-ben elég sok portált kidob). Most én is munkát keresek több hónapja nincs munkám, pályakezdő vagyok (nekem van diplomám) és ugyanabban a helyzetben vagyok mint te (nincs tapasztalatom). Hát nem tudom, ha jó az érettségid szerintem felvesznek, csak jó szakot kell megjelölnöd, ja és ne egy ELTE-t válassz.
2011. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!