Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bárki fizethetne így pin kód...

Bárki fizethetne így pin kód nélkül a kártyámmal?!?!?!?!?!?!

Figyelt kérdés

Tényleg ennyire egyszerű lenne a dolga valakinek ha illetéktelen kézbe kerül egy bankártya?


Kiegyenlítettem a teszvesz tartozásaim, ehhez kipróbáltam a bankártyás fizetést. Még csak nem is kellett megadnom a pin kódom, elég volt az a 3-4 adat, amit a kártyámról bármelyik hülye leolvas.


2011. szept. 30. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Igen, ezen én is meglepődtem először
2011. szept. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

igen, internetes vásárlásoknál!

ott bárhol, paypal-on is, nekem iléyen esetekre van NET számlám (otp-nál)

2 számla van, 1 rendes (amire pl fizud jön),

ehez fizikai kézzel fogható bárhol használható bankártya van

a másik egy kis papirfecnis(átlátszos, amin a kártya adatok vannak, (virtuális másik bankkártya, de müködő.)

erre kiutalod 7*24 orás utalással az összeget amennyit fizetni akarsz neten pl, és akkor azzal fizetsz, nem a mindennapi használatos kártyáddal. Így nincs esélye annak hogy illetéktelen személy leemel vásárlásnál egy nagyobb összeget a megfelelő kártyainformációkkal.

a netes vásárláshoz használandó számla+kártyán épp annyi pénz van mindig amennyi kell +pár száz ft :)


mind a kettő élő bankszámla!

2 fő ellenőrző a kártya lejárati dáutma és a 3/4 számjegyü CVV kód (ez egy két helyen tér csak el hogy 3 vagy 4)


gondolom lesz még válaszolód :)

2011. szept. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
igen, sok helyen tényleg ilyen egyszerű. van egy-két oldal, ahol beírod ezeket az adatokat, és utána a banknál beállított mobilszámodra küldenek egy kódot, amit utána be kell írnod a honlapon, így biztonságosabb, de kevés oldalon működik....szóval tényleg vigyázni kell a bankkártyás adatokra.
2011. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Nekem olyan kártyám volt régen, amivel boltban is bárki fizethetett volna. Szerencsére már kicserélték pin kódosra, de előtte nagyon féltettem a bankkártyámat, nehogy ellopják vagy elvesszen, mert biztos rögtön lenullázta volna, aki megtalálja. Soha nem kértek sehol személyit, se pin kódot, csak egy aláírás kellett, de azzal meg utólag úgyse tudnak semmit csinálni, még ha be is bizonyosodik, hogy nem az enyém. Én leginkább azon akadok ki mindig, hogy nem kérnek személyit soha a lusta pénztárosok. Szerintem ez alap lenne bankkártyás fizetésnél a mai világban, ahol annyian lopnak.
2011. szept. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezert kell figyelni hogy soha ne add olyan kezebe akiben nem bizol meg. Pl egy bolti elado siman meg csinalhatna hogy rogziti a telefonjat a pultnal es mikor el veszi a kartyat eleg csak meg forgatni elotte hogy latszodjon mind a ket oldala, ugy csinal mint ha benazna kicsit aztan lehuzza es fizetsz. Fel ev mulva meg lekezdik hasznalni a akrtyadat:)


Internetes fizetesnel soha ne adj emg a kartya adataidat semmilyen oldalnak csak olyan helyen fizess ami egy altalad is ismert bank online fizetesi oldalan kereszult keri a penzed vagy paypal es egyebn erre kitalalt eszkozokkon keresztul (no meg a fentebb emlitett internet kartya)


Amugy ezeket a vissza eleseket eleg konnyen ki lehet nyomozni, ezert viszonylag ritkak.

2011. okt. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősőm(nő) neten vett valamit

nem sokkal később pedig egy külföldi lottózó oldalon használta más a kártyáját.

Tehát ez az OTP-s netszámla, (így hívják), neked megoldás lehet :) de otp direkt mindenképp kell mellé hogy tudj rárakni megfelelő összeget, így nincs az hogy illetéktelen(bárhol is használod a kártyád adatait, leemeli a teljes pénzed, ameddig tud vásárolni vele. közben lehet kikerül valami warez fórumokra a kártyád adatai vagy egyéb helyre, ugyan úgy veszélyt jelent. és érdemes sms értesítést kérni minden kártyahasználatra, határ az 0 ft legyen, tehát ne ilyen 10-20 ezer ft felettire állítsd be, hogy csak akkor küldjön sms-t hanem mindig, nekem ígyvan, igaz kicsit megnövekszik a "küldött sms" díja,de legalább látod mikor van mozgás vagy illektételen használat, pl sikertelen vásárlásnál.

2011. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!