Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy bélyeggyűjteményt mennyiér...

Egy bélyeggyűjteményt mennyiért lehetne eladni?

Figyelt kérdés

Hello, találtam itthon egy bélyeggyűjteményt. nem számoltam meg de szerintem ezer darabnál bőven több bélyeg van benne. Főleg magyar bélyegek. Lehet valahol értékesíteni? Ha igen akkor mennyiért?


(eladni azért akarom, mert nem az én érdemem... nem érdekel annyira :) )


2011. szept. 30. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így látatlanban senki nem tudja megmondani. Olyan, mintha pl. azt kérdezted volna, hogy mennyibe kerül 5 régi könyv.
2011. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy csupa értéktelen bélyeg, de lehet köztük egy vagy akár több különlegesség is

senki nem fog tudni itt árat mondani

2011. szept. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
86%
szerintem jol nezz utana, es ne add el csak ugy egybe az egeszet, lehet h milliomos vagy, csak nem tudsz rola. ha magad nezel utana a dolgoknak, ami az internet viagaban csak idobe kerul, megcsak egy vasat sem kell kiadnod erte. a belyegeknel sosem lehet tudni, foleg ha vannak benne olyanok, amiken regi pecsetnyomok vannak, vagy olyan ami rosszul van perforalva, egy ertekes belyegnel, a rossz perforacio, csak noveli az arat. de nem vayok profi, en csak apukamat figyeltem neha, neki volt egy idoben ez a maniaja.
2011. szept. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a bélyegek életkorától, állapotuktól és ritkaságuktól függ elsősorban. Anno a 60-as, 70-es években mindenki bélyeget gyűjtött Magyarországon, ha abból az időszakból valóak a bélyegek akkor én max. 30-50e forintra saccolnám, de ez csak becslés, nem mernék további következtetéseket levonni addig amíg nem ismertek a bélyegek száma, állapota, kiadási éve és típusuk. Ha mondjuk tele van régi külföldi kis országok bélyegeivel akkor 1.000.000 forint fölött is lehet az ára, de mondom: ez rengeteg mindentől függ.
2011. szept. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy filatelistát,vagy keress rá a neten.
2011. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A belyegek nagyon elertektelendetek az utobbi evtizedekben. Magyar belyegek eseten , a II. VH -utani belyegeknak csak postatiszta allapotban(nem hasznaltak oket) van ertekuk. Szadfordulo es a WWII kozott a hasznalt belyegek nagyreszene szinten ertektelen (en ezeket gyujtom nem befektetesi cellal:) szepek es parszaz forintert eleg sokhoz hozza juthatsz)


A 19. szazad belyegeire mondhatjuk hogy erteksebbek.


Nagy valoszinuseggel a gyujtemeny erteke 0 -hoz konvergal. Ne nagyon remelj komoly osszeget erte, jobban jarsz ha megtartod.

2011. okt. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. ha lesz rá kis időm lefényképezgetem az oldalakat és belinkelem a képeket, hátha úgy valami hozzáértő tud többet mondani. ;)
2011. okt. 1. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!