Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tavaly vettünk egy házat....

Tavaly vettünk egy házat. Akkor sajnos nem igényeltük a szoc. Polt. Nincs még gyerekünk és nem tudtuk mi lesz még. Szóval ma beszélgettem egy könyvelővel és azt kérdezte miért nem igényeljük meg most?

Figyelt kérdés
Tervben van a baba szóval azzal nem lenne gond de szerintem utólag lakás vásárlásra már nem adnak vagy igen?Van olyan aki utólag igényelte?Mert nekem azt mondta a könyvelő ő úgy tudja lehet igényelni de nem a teljes összeget.
2009. ápr. 27. 17:32
 1/3 anonim válasza:
Nekem van egy ismerősöm, aki lakásvásárlás után kapott adókedvezményt, az lejárt, és mivel akkor nem vette igénybe a szocpolt, így most tovább kapja ezt a kedvezményt. Viszont ha venne még egyet, akkkor már elveszik. Ez neki évente 100-120e körül van. Érdemes utána nézni, én sajnos csak ennyit tudok róla...
2009. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amiről az előző beszél, az a lakásvásárlási hitel SZJA kedvezménye. Annak jár aki a hiteltörlesztést 2006-ban megkezdte, 2006-ban és az azt követő 4 évben. De aki olyan gyermeket nevel aki után családi pótlék jár, mindaddig jár a kedvezmény, amig ilyen gyermeket nevel. Ha 2008-ban vettétek a házat, kezdtétek el fizetni a hiteltörlesztést, akkor már ez a kedvezmény nem jár. De sajnos azt sem tudom elképzelni, hogy utólag adjanak SZOCPOL-t. :(
2009. ápr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha új házat vettetek, és van rajta hitel, akkor ha megszületik a baba a hiteltartozás csökkentésére lehet utólag igényelni szocpolt (ha addigra nem szüntetik meg) megelőlegező szocpolt utólag nem vehettek fel. Ja és fontos, hogy a ház vásárlásának pillanatában meg kellett felelnetek a szocpol igénylés feltételeinek.
2009. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!