Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetemistaként jár családi...

Egyetemistaként jár családi pótlék?

Figyelt kérdés
még nem vagyok 20éves ellenben egy évig nem tanultam ergo most nem kapok pótlékot.de szeretnék.letöltöttem a nyomtatványt és abba a gimnázium illetve a szakiskola a legmagasabb szintű iskola(azaz nem említ felsőoktatási intézményt).szerintem kellene hogy kapjak(tudom hogy kérni kell) de valóban jár nekem?
2011. okt. 1. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Épp én is tegnap kérdeztem meg a " szervtől". 20 éves korig jár ill szept. 30 ig. Fogyatékosság esetén azonban 23 éves korig jár.
2011. okt. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem jár.
2011. okt. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző: Ha kaptál határozatot, akkor abba is benne van.
2011. okt. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Még egyszer neki futok. Ha kaptál határozatot, akkor az első oldal utolsó bekezdése alapján jár, ha van olyan tesód akinek jár, ha továbbra is közok., intézménybe tanul ugy ahogy te is szándékozol, de a hallgatói jogviszony igazolásával fel kell keresned családtámogatási ügyben a helyi megyei Állam kincstári Igazgatóságot és ezt be kell nyujtani.
2011. okt. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A csp. a közoktatásban tanuló diáknak jár, annak a tanévnek a végéig, amelyikben betölti a 20.életévét.

Te felsőoktatásban tanulsz, tehát nem jár neked.

Viszont a gyermeklétszámba beszámítanak a cspnél is, és az adójóváírásnál is.

2011. okt. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!