Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudom hogy elég furcsán...

Tudom hogy elég furcsán hangzik de mi történne, ha mondjuk mindenki Magyarországon vagy az egész világon csak úgy fogná magát és elégetné az összes pénzét?

Figyelt kérdés
Ebbe beleértem a bankokat, mindenkit:D
2009. ápr. 29. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Napokon belül találnának más fizetőeszközt pl. az aranyat és kezdődne előről minden azzal a különbséggel,hogy mégrosszabb lenne az emberek anyagi helyzete,amíg újra be nem áll valami rend!
2009. ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem akkor mindenki lopna, elszabadulna a pokol, az biztos

de hát senki se olyan hülye hogy elégesse az összes pénzét, amugy meg fémpénzt nem is lehet elégetni(igaz hogy a fémpénz nem skat ér)

2009. ápr. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy csomó ember úgy tenne, mintha... vagyis hagyna egy kis dugit, mert el sem tudja képzelni az életét pénz nélkül.
2009. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Már így is meg vannak számlálva a készpénz napjai, legfeljebb felgyorsítaná a folyamatot, hogy mindenhol áttérnének a kártyás fizetésre. A számítógépek korában már tökéletesen lehet követni a pénzforgást készpénz nélkül is.
2009. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
val´ban nagyon jó válaszokat adtak.szerintem is talán még rosszabb lenne, még tobb lenne a korrupció.nálunk szlovákiában vannak ezek az "ebédjegyek" és ugye az nem pénz, de annál nagyobb "bonyodalom". nem tudom ki találta ki, mert csak problémát okoz. rossz annak aki kapja, mert korlátozva van , hogy mit lehet rajta venni és rossz annak is aki elveszi /az uzletesnek/, mert kuldozni kell egy "társasághoz" és úgy kapja meg a pénzét hónapokra, de kezelési koltséget vonnak belole.
2009. ápr. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A legtöbb pénz, amit használunk, nem is létezik, csak bankszámlákon van nyilvántartva. ,,Természetesen" a bankoknak nincs annyi készpénzük, amennyit a számlákon vezetnek... Tehát ha mindenki elégetné a pénzét talán csak azt (a nem létezőt) használnánk míg újat nem nyomtatnak.
2009. máj. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!