Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kereskedelemben jártasaktól...

Kereskedelemben jártasaktól kérdezném, létezik olyan, hogy minden nap leltározni kell egy boltban?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jártas kereskedelemben, de egy olyan állásajánlattal kerestek meg, hogy legyek leltáras. Állítólag minden hétköznap kellene mennem a cég tulajával a közelben lévő 2-3 városba, ahol valami ruhaüzletei vannak, és ott kellene leltároznom. De ez nekem nem tiszta, hogy mit kell minden nap leltározni? Az meg még inkább nem tiszta, hogy ott helyben nincsenek erre emberei?! Csak túl gyanakvó vagyok, vagy tényleg nem stimmel ezzel valami?

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!!!


2011. okt. 10. 22:44
 1/10 A kérdező kommentje:

...persze lesz személyes megbeszélés pár nap múlva, de nagyon érdekelne ettől függetlenül a véleményetek.

Köszönöm :)

2011. okt. 10. 22:47
 2/10 anonim ***** válasza:

Leltározni kisebb boltokban csak akkor leltároznak az ott dolgozók,ha az üzlet zárva van,bár a dolgozóknak jelen kell lenni a leltározásnál.

Ha nagy az árukészlet,akkor a leltározás több napig is eltarthat.

A leltározás azt jelenti,hogy minden árúból megszámolják,hogy hány darab van,és egy listára felírják. Utána beszorozzák az egységárral.

Az utolsó (kezdőleltár) végösszegéhez hozzáadják a két leltáridőszak alatt kapott áruk értékét,és levonják az eladásokét. Így megkapják,hogy a meglevő árukészletnek mennyi értékűnek kell lenni. Ha nem egyezik,akkor vagy hiány van vagy többlet.

Ha még soha nem leltároztál,akkor ne menj bele abba,hogy egyedül leltározol. Ez ugyanis egy szakma.

A másik dolog,ha csak 2-3 üzlete van a tulajnak,akkor ez ideiglenes munka.

Leltározni csak nagyobb boltokban szoktak havonta.

Ha van még kérdésed,akkor holnap válaszolok rá.

2011. okt. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, igazából már leltároztam presszóban (vendéglátós vagyok) ezért nem is értettem hogyan lehetséges minden nap leltározni.


a munkaadó nem említette, hogy ideiglenes munka lenne, sőt ő azt mondta minden hétköznap menni kellene reggel 7-től 4-ig. nem értem akkor mi lehet ez a munka, ami miatt minden nap menni kell más városokban lévő boltokba, ahová állítólag ő vinne és hozna is haza. van ilyen egyáltalán, vagy ez valami átverés lehet? mert én eléggé annak érzem. :S

2011. okt. 10. 23:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Gondolom, hogy nem ugyan abban a boltban kellene minden nap leltározni.


2. Valószínűleg az alkalmazottak többet lopnak, a kelleténél.

2011. okt. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Gondolom, hogy nem ugyan abban a boltban kellene minden nap leltározni.


2. Valószínűleg az alkalmazottak többet lopnak, a kelleténél

2011. okt. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez az internet csodája!

Egy nyomásra, kétszeres válasz...

2011. okt. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Volt egy időszak, hogy vendéglátósoknál a lédig italokat kellett naponta leltározni, szerencsére mára már azt is eltörölték (ha jól tudom), ruházati üzletben ilyen kötelezettség sosem volt.


A vállalkozók csak abban az esetben leltároznak (jó esetben), ha az alkalmazottak személye változik. Ezért azt mondom: nekem sem tiszta, nekem is bűzlik, de azért arra az előzetes megbeszélésre elmennék.

2011. okt. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk jövedékis italok vannak csak és mindennap van egy leltár a napi zárás után.Mivel normálisan van vezetve minden kb félóra alatt megvan.Írom külön lapra az eladott cuccokat,zárás után megnézem,hogy egyezik-e a bevétellel, után megírom a szükséges papírokat és levonom a készletből.Hónap végén pedig egy nagy leltár van lényegében a napizárások összesítése, külön leltárfüzetbe,naponként majd összesítve,darabra és ft-ra kiszámítva stb...

A hónap végig leltár és a kasszás dolgok mennek a könyvelőhöz,amugy egyedül vagyok és senkise ellenőriz le.

Kicsit macerás és unalmas ezt mindennap csinálni,de ha gáz van még aznap kiderül(volt olyan,hogy én számoltam el magam,érdekes lett volna,hogyha hónap végén derül ki,hogy valahol valami nem jó (pl 3.-án számoltam el), az egész hónapot oda-vissza át kellene olyankor nyalnom)

2011. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! majd csütörtökön kiderül mi lesz ebből, akit érdekel majd ide leírom :)
2011. okt. 11. 21:34
 10/10 anonim válasza:
Sztem ha 2-3 boltban kell leltározni, akkor is szaga van a dolognak. Ha csalások történnek az üzletben, akkor sem kell naponta leltározni,ha ugyanazok az alkalmazottak vannak, elég hetente egyszer. Lehet hogy alkalmi partnert keres a főnök!! Van ilyen is. Egyébként egy ruhaboltot lestandolni pillanatok művelete, ehhez nem kell 8 órás munkaerő.
2011. nov. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!