Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ma két gyógyszertárban jártam...

Ma két gyógyszertárban jártam úgy, hogy közölték,1000, ill.1500 ft alatt nem fizethetek bankkártyával. Megtehetik ezt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, söt egyáltalán nem kötlesek elfogadni a kártyát, ragaszkodhatnak a készpénzhez akár mekkora is az összeg, amit fizetned kell. A hivatalos fizetöeszköz a forint, ami nem kártyát jelent.
2011. okt. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amit te nem tudsz, hogy a hitelkártyás fizetés után a bank néha elég komoly összeget von le a BOLT (tehát nem a kártyatulajdonos) számlájáról.


Mi sem szeretjük, hogyha egy 400 forintos szirsz@rt kártyával fizetnek, mert levon 80-100 forintot a bank tranzakciónként, ami pont a profit lenne, az úrut meg "ingyen" adtuk.

2011. okt. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én,ahol nem lehet kártyával fizetni, otthagyom az árut és kimegyek az ajtón.
2011. okt. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tehetnék meg, ha valami hozzáértő utána tudna nézni a háttérnek, az jó lenne.

Azért teszik meg mégis, mert a kártyás tranzakció költsége elvinné a profitot, mint ahogy már írták.

Próbálj meg reklamálni, kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak.

Egyébként ilyenkor nyugodtan hagyd őket ott, vedd meg máshol, ahol engednek kártyával fizetni. Kapitalizmus van.

2011. okt. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam is előfordult már ilyen, hogy nem fogadták el. Pedig én kb. 4ezer forintot hagytam volna ott.

Így megköszöntem és áttotyogtam másik boltba.


Viszont pont tegnap esett meg velem az, hogy elmentem a patikába 3 hónapos lányomnak vásárolni baba ápoláshoz és étkezéshez dolgokat. Összesen 12ezer környékén volt a végösszeg. Ezért átadtam egy 20ezrest, mire közölte a patikus hölgy, hogy nincs-e kisebb, mert nem tud visszaadni. Mondtam, hogy nincs.

Végül kénytelen voltam kártyával fizetni... délután fél5-kor, mikor még azt se lehet mondani, hogy nem volt elég bevétele (Plázában van a patika), hogy legyen váltópénz...

2011. okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

12:46-os: "délután fél5-kor, mikor még azt se lehet mondani, hogy nem volt elég bevétele "


Éppen azért nem volt váltópénze, mert mindenki nagy pénzzel (10-20 ezres) fizet, és az apró estére elfogy.

2011. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már én is jártam így. És megmondom a frankót: nagyon nem tud érdekelni a bolt nyomora, meg hogy mennyit fizet tranzakciónként. Én jobban szeretem bankkártyával intézni az ügyeimet, mint pénzzel. Pl. nem marad másfél kilónyi aprópénz a táskámban egy hónap alatt. A boltos is 5 meg 10 forintosokban ad vissza, aztán amikor meg levásárolnám azt a kb. 1700 Ft-ot olyan pökhendien mondja, hogy ők nem bank!

Nagyon kevés kp-t hordok magamnál (ma 2E Ft, ha nagyon hirtelen kell vmire. Cukros vagyok, ha érzem hogy zuhan lefele, akkor nem vacakolok a kártyával).

Érdekes a magyar boltok hozzáállása az már biztos. Én múltkor simán beírtam a panaszkönyvbe, valamint írtam az NFH-nak és egyúttal a helyi önkormányzatnak is.

Ha már egyszer bankkártya elfogadóhely, akkor köteles elfogadni akkor is, ha 6 Ft-os gyufát veszek.

És hadd legyen az én jogom eldönteni, hogy mivel fizetek! Persze van olyan, hogy nem működik a terminál, de az más kérdés.

2011. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, mindenki nagy pénzzel fizetett...

aha.. főleg egy plázában elhelyezett patikában, ahol 3 percenként mennek be vásárolni..


Ráadásul előttem 3 ember is ezressel és 2 ezressel fizetett ki kb. 10 ezer forintot.. tehát... akkor miért nem tud visszaadni?


Amúgy, ahogy az utolsó hozzászóló írta.. nem érdekel a bolt 'nyomora'. Köteles gondoskodni a váltópénzről, ha tetszik, ha nem!

2011. okt. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!