Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet jelzálloggot felvenni?

Lehet jelzálloggot felvenni?

Figyelt kérdés
Van egy házunk a férjemmel közösen.A tesóm szeretne jelzállogot felvenni,a házunkra.A férjem nem engedné meg.Nélküle lehet?Hogy ne tudja meg.
2011. okt. 24. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Jesszus. Képes lennél aférjed tudta nélkülmegterhelni a házatok? Milyen kapcsolat a tiétek?

Egyébként nem lehet. A tesód pedig nem vehet fel jelzálogot azt csak a tulajdonos teheti (vagy a tulajdonos adóstárs lesz)

2011. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnálom a tesóm,hogy albérletből albérletbe jár,és azért kérdezem.Tehát mind a kettőnknek ott kell lenni?
2011. okt. 24. 16:33
 3/14 tetro ***** válasza:
jelzálog, nem jelzállog. aztán meg nem jelzálogot veszel fel, hanem hitelt, amit jelzálog ellenében adnak. de a jelzálogot biztos nem veszed fel... ha a férjed tulajdonos, akkor nélküli nem lehet a házra jelzálogot bejegyeztetni. vagyis talán a te részedre igen, de osztatlan közös tulajdon esetén szerintem bank így nem ad hitelt. amúgy meg ha feleségem ilyet csinálna a hátam mögött, akkor hirtelen lenne vége a szerelemnek.
2011. okt. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem szoktam ilyen hülyeségeket csinálni,de ez kihuzta volna a csávából a tesóm.Amúgy ha beleeggyezne a férjem,akkor biztosan fizetnének a tesómék.
2011. okt. 24. 16:38
 5/14 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha beleeggyezne a férjem,akkor biztosan fizetnének a tesómék."


Igen, ezt sokan így gondolták 5 éve. Aztán most meg sokan fizetnék, de nem tudják...

2011. okt. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintetek a tesóm átvágna?én egész életembe úgy ismertem,hogy nem.Ha beleeggyezne a férjem,már nem is tudom akkor mit csináljak ezek után.
2011. okt. 24. 16:41
 7/14 tetro ***** válasza:
sajnos ha tesód ha nem, a saját lakásokat kockáztatni érte egy ökörség. miért olyan nagy baj az, hogy albérletben él? én is abban élek, vehetnék fel hitelt anyám lakására, soha nem tenném meg. egy akármilyen kis lyuk legalább 10 millió forint. ha egy albérlet árával törlesztem, akkor legalább 20-25 évig kell törleszteni. te biztos vagy benne, hogy a tesód 20-25 évig minden hónapban tud majd törleszteni? azt is tudod, hogy nektek nem kell majd eladni a házat 20-25 éven belül?
2011. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
lehet,hogy a tesód nem vágna át, de kirughatják, elütheti a vonat. és akkor neked kell fizetned.
2011. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát ez igaz.Nehéz nekik albérietet találni azon a helyen ahol lakna.Mindig olyat találnak,ahol 2vagy 3 évig lehetnek ott.Különben anyunak is az a véleménye mint neked.
2011. okt. 24. 16:47
 10/14 A kérdező kommentje:
isten ments hogy meghalljon,de tényleg utánna nekem kellene fizetni?
2011. okt. 24. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!