Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom meg kb. mennyit...

Hogyan tudom meg kb. mennyit ér az ingatlanom?

Figyelt kérdés
Kerestem de nem találok sehol ingatlan értékbecslő kalkulátort csak olyan friss (2010-2011-es) értékbecslő programot ami megmondaná mennyit ér az ingatlanom. Ötlet?
2011. okt. 26. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ingatlanos oldalon keress eladó lakásokat/házakat, ami hasonló a tiédhez, és számolj átlagot.
2011. okt. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos az érték nem egyértelmű. Attól is függ, hogy miért szeretnéd tudni.

Ha hitelhez kell, sokkal kevesebb lesz a forgalmi érték, és a hitelbiztosítéki érték is.

Ha eladni akarod, akkor megint csak más a dolog.


Azt javaslom, keress fel egy értékbecslő irodát, és kérj egy előzetes értékbecslést. Ők annak tudatában határozzák meg az értéket, hogy miért kéred.

Az előzetes becslés fele annyiba kerül mint a hivatalos,de ugyanazt tartalmazza.

Ha hitelhez kellene, utána még mindíg kérheted a hivatalos verziót, akkor már csak a kettő közti különbözetet kell kifizetned.

2011. okt. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valaminek az értéke egy emberi szituációban alakul ki. Mondok egy példát: mennyit fizetnél egy pohár vízért most? Mondjuk 1 forintot? Annyit megér... Oké... és mennyit fizetnél 3 nap után a sivatagban miután elfogyott a vizet... Szerintem simán ölnél érte. Marketinges szakszóval: Minden annyit ér amennyit az emberek hajlandóak fizetni érte? Te mennyit lennél hajlandó fizetni a saját ingatlanodért? Nah pont annyit ér.
2011. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!