Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » TGYÁS! Kérhetnék egy kis...

TGYÁS! Kérhetnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés
A lányom születése óta itthon vagyok, tehát a TGYÁS-on és a GYED-en kívül jövedelmem nem volt. Idő közben kiderült, hogy jön a kistesó (januárban) így eljöttem táppénzre és a GYES-ről írásban lemondtam. A táppénzen 2011. július 5-óta vagyok. A táppénzem kb. 82000 Ft (adójóváírással) a fizetésem kb. 103000 Ft. Mennyi TGYÁS-ra számíthatok (számszerűsítve)? Azt mondták a munkahelyemen, hogy az elmúlt 180 napon kapott összegek 75%-át fogom kapni TGYÁS-ként. Volt olyan aki azt mondta, hogy a szerződésben foglalt munkabéremből (103000Ft) fogják kiszámolni. Sajnos én már teljesen tanácstalan vagyok. Mennyit is fogok kapni?
2011. okt. 28. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A terhes gyermekágyi alapod az előző évi minimum 180 nap alapján kell számolni. Mivel neked nincs 2010-ben járulékalapot képező jövedelmed, így hasonlítani kell a jelenlegi béredet a minimálbér kétszeresének harmincadrészéhez.

Számszerűsítve:

78000*2=156000/30= 5200

Mivel nem írtad meg a bes. béredet így nem tudom összehasonlítani, de te meg tudod nézni:


Besorolási bruttó béred/30=x


Az 5200 forintot hasonlítsd össze a megkapott eredménnyel. Amelyik a kevesebb, az lesz a napi bruttó TGYS-ed, illetve ennek a 70%-a!


Remélem érthető volt!


Üdv

2011. okt. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem sajnos egyáltalán nem értem. Elméletileg c/3-as fizetési kategóriában vagyok (közalkalmazottként), ami 1,0400 Ft-ot jelent azt hiszem bruttó. Tehát %-ok nélkül számszerűsítve mennyit is fogok kapni?

Köszönöm szépen a segítséget!

2011. okt. 28. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam: A besorolási béredet oszd el 30-al és hasonlítsd az 5200 forinthoz. Amelyik a kevesebb, az lesz az alapod
2011. okt. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mentek a zöld kezek!
2011. okt. 29. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!