Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ajándék utján kapott...

Az ajándék utján kapott tulajdonjog ha az 1/3 arány, biztosít engem mint hitelfelvevőt hogy nem csak a hitel marad rám, ha valami történik? Vagy ez a hitel lejártával visszamondható?

Figyelt kérdés
Férjem 100% tulajdonosa a kb 7millió forint értékű lakásnak. Mindkettőnknek 1-1 gyermeke van korábbi házasságból. Most hitelfelvételre kényszerülünk 1,6 millió forint értékben az ingatlanra, de mint házastárs én adóstársként veszek részt. Férjem a terhelt ingatlan 1/3 -át szeretné ajándékozással rámíratni. Kérdésem a hitelel terhelt ingatlanrész elajándékozható, az 1/3 rész engem biztosít arról ha ajándék utján kapott, hogy esetleges válás után a felvett hitelt kárpotolja? Másik kérdés ha, ingatlan 1/2 vagy 1/3 aránynak milyen jelentősége van öröklés szempontjából, illetve az ajándék visszavonható ha a hitelkifezetése megtörtént? Mi ennek a jogi utja? Előszőr hitelfelvétel, aztán ügyvédnél ajándékozás vagy fordítva? Mi az illeték ha ajándékozott érték ugyanannyi mint a felvett hitel?
2011. okt. 29. 12:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!