Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol csináltathatom meg a...

Hol csináltathatom meg a STARt kártyám?

Figyelt kérdés
Vidéken laktam,viszont a napokban felköltöztem Pestre.Utána néztem a START kártya igénylésének.Letöltöttem a szükséges nyomtatványt hozzá,elvileg ki kell nyomtatni,kitölteni és bevinni.A kérdésem az lenne,hogy megcsináltathatom-e Pesten,vagy a lakóhelyemnek megfelelő kirendeltésgben kell?Nem szeretnék ezért x km-ereket utazni,tehát nagyon jó lenne,ha Pesten is megcsinálnák.Légyszi,olyanok válaszoljanak,akik megcsináltatták már.Köszi előre is
2011. nov. 4. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Az állandó lakcímed szerinti kirendeltségen kell.

De megkérheted postán, vagy ügyfélkapun keresztül is.

Ha nincs ügyfélkapud, azt bármelyik okmányirodában csináltathatsz.

"Az adatlapot közvetlenül, vagy postai úton is benyújthatja az illetékes állami adóhatósághoz.


A kártya kiadására illetékes adóhatóság az állandó lakóhely, ennek hiányában az ideiglenes lakóhely

vagy szokásos tartózkodási hely szerint illetékes állami adóhatóság. Amennyiben a külföldi

állampolgár igénylő Magyarországon állandó vagy ideiglenes lakóhellyel, tartózkodási hellyel nem

rendelkezik, az APEH Észak-budapesti Igazgatósága az illetékes.


A kártyát az állami adóhatóság az adatlap benyújtásának – postai úton érkezett adatlap esetén

beérkezésének – napjától számított 15 napon belül állítja ki, és postai úton juttatja el a jogosult

részére. A kiváltásra jogosult személy, vagy meghatalmazottja kötetlen formában benyújtott

kérelmére, a kártya kiállítását megelőzően, az állami adóhatóság területi szerve igazolást állít ki a

jogosult részére, amelyen a későbbiekben kiállított kártyán feltüntetett adatok szerepelnek."

[link]

És a nyomtatvány linkje: [link]

2011. nov. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm,nagyon aranyos vagy!

Amit linkeltél,én is olvastam,csak utána már azt olvastam sok helyen,hogy bárhol megcsináltathatom. Júniusban érettségiztem,most úgy néz ki lesz munkám,de nem vagyok regisztrálva a munkanélküibe.Ez ugye nem probléma?

Köszönöm

2011. nov. 4. 09:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Start kártya szempontjából nem probléma, hogy nem vagy regisztrálva a munkaügyiben. A pályakezdők start kártyájánál nem kell munkaügyis igazolás, csak a start extránál és plusznál.

Sok sikert a munkához!

2011. nov. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nagyon aranyos vagy :) nagyon köszönöm.

meghálálom :D

szép napot neked.

2011. nov. 4. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!