Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos a pénz?

Miért olyan fontos a pénz?

Figyelt kérdés
Akinek nincs az azért sír. Akinek van az meg azért, hogy még több legyen. Ennek mi értelme?
2008. márc. 20. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Picit naív a kérdés, de azért igyekszem tárgyilagosan kifejteni: a pénz nem más, mint az általános csereeszköz. Mert ugyebár modern világunkban nehéz lenne csere-bere piacot fenntartani, mint a pénz megjelenese előtt volt. Egy marha=100 tyúk vagy akármi, ez ma nem működne. Mivel mindenhez ennek a csereeszköznek a segítségével juthat az ember, így teljesen logikus, hogyha nem áll elegendő az ember rendelkezésére, akkor azt nehezményezi. Amire Te gondolsz, az az emberi telhetetlenség, mert akinek trabantja van az suzukit akar, akinek suzukija az mercit, akinek mercije az Porschét stb stb. Ez pedig egy általános emberi tulajdonság. Egyet nem értünk vele, de megértjük, todomásul veszzük. Még annyit, hogy a pénz, mint csereeszköz, azaz lehetőség bárminek a megvásárlására (a rendelkezésreálló mennyiség mértékéig) hatalmas biztonságérzettel jár. Értsd: ha van pénzed, nem vagy kiszolgáltatva másoknak. Leszarod, ha köcsög a főnök és otthagyod, vagy ejtesz nagyot arra, hogy károsultként a biztosítóra kell várnod, mert át tudod hidalni és mondjuk nem jársz hónapokig más hülyesége miatt autó nélkül. És sorolhatnám az ezer meg egy példát.
2008. márc. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

semmi.

viszont kenyeret is csak ezért adnak.

2008. márc. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
a pénz nem bodogít, csk nyugtatja az idegeket...:-)
2008. márc. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
szóval helyesen:a pénz nem boldogít, csak nyugtatja az idegeket....
2008. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A pénz az nem számít. Abból van a legkevesebb=)
2008. márc. 21. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam kívánni, hogy elsősorban egészség legyen, viszont a következő kívánságom a több pénz, mivel sajnos hogy elérjem a kényelmesebb, izgalmasabb és változatosabb élethez szükséges dolgokat, ahhoz bizony sok kell belőle.Te soha nem kívántál nagyon olyan dolgot, amihez nincs meg az anyagi fedezeted? Mondjuk olyan helyen élni, ahol csak sok pénzből vehetsz telket? Vagy akár csak elutazni a Föld távolabbi részeire? Nekem pl. ilyen kívánságaim lennének, de pénz nélkül ez csak álom marad.

Az első valaszt adónak igaza van, óriási biztonságérzetet ad, hiszen a mai világban pontosan a bizonytalanság, ami kikészíti az embereket. Másoktól függetlennek lenni, az az igazi szabadság, és ehhez szerintem sok pénz kell. Kár, hogy én csak a lottó főnyereményben reménykedhetem.

2008. márc. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
azt szokták mondani h a pénz nem = a boldogsággal de a pénz = az ajándékokkal ; utazásokkal szval a pénz mamár szinte mindenhez kell! :D
2009. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, - és nem az itteni kommentekben!!! - hogy a "mennyit számít a pénz?" kérdést - sokan lealacsonyítják piti tömegemberek anyagiskodására(kinek van, és milyen a kocsija, el tudja-e vinni a csajt kajálni, stb...)


Persze, hogy kell a pénz! Nincs ingyen zsömle az ABC-ben, lassan a levegővételért is fizetni kell...


De mennyit számít a pénz? Azt gondolom értelmes, épkézláb embernek csak annyit, hogy normálisan meglegyen belőle. Értsd meleg otthon, meleg étel, számlák kifizetve, normális ruhák, stb...


Efölött egy embert már sokkal magasabbszintű dolgok kell hogy érdekeljenek, - mondjuk az élet örömei, egészség, amennyire lehet nyugodt normális élet, boldogság, stb., - és nem a pénz!!!


Ha valaki túl anyagias, azt meg lehet érteni mondjuk úgy kb. 30 éves korig. - fiatal még... Ott még annyi az élet, hogy buli, ismerkedés, mozi, stb...


De ha valakinek még ettől idősebb korban, (mondjuk 45-50 évesen is) annyiról szól az élete, hogy hány okos TV van a szupermodern lakásában, meg mennyire drága ruhákba jár, - annak annyi öröme is legyen!!!! Egészségére!

2023. márc. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!