Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy fizetitek a számláitokat,...

Hogy fizetitek a számláitokat, biztosítási díjaitokat, önkormányzati adóitokat és miért pont úgy? Sárga csekken, átutalással, vagy csoportos beszedési megbízással?

Figyelt kérdés

Többek között erről a cikkről, és az egyik ismerősömmel nemrég történtekről jutott most eszembe:

[link]


2011. nov. 16. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindent csekken fizetek azóta, mióta munkanélküli vagyok már tartósan és azt is készpénzben kapom, mert bármikor letilthatják a számlámra érkező pénz felét egyéb tartozások miatt. Előtte minden csoportosról ment. A bankszámlát jelenleg azért használom, mert a vaterára utalok vele, amikor kell, meg a közös költséget utalom el onnan.
2011. nov. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindent csekken, így akkor fizetek amikor tudok, van amivel meg kell várnom a fizetésnapot, persze azért mindent igyekszem határidőig rendezni. Másrészt így elkerülöm hogy esetleges téves számlázást rögtön levonjanak a számlámról. Volt már rá példa, rengeteg utánajárást igényelt a korrigálás, a pénzt persze nem kaptam vissza, csak kevesebbet számláztak addig amíg kiegyenlítődött. Nem szeretném ha meglepetésszerűen lekapnának a számlámról mondjuk 100 ezer forintot egy esetleges téves diktálás vagy leolvasásás miatt.
2011. nov. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csekken fizetek,mert volt már rossz tapasztalatom az átutalásokkal.
2011. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Hogy fizetitek a számláitokat, biztosítási díjaitokat, önkormányzati adóitokat...."


NEHEZEN

2011. nov. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Osztom a második és harmadik tapasztalatát. Kiegészítem azzal, hogy otthon pc-n keresztül a számlámról fizetem be. Így nem kell azon rinyálnom, hogy odaérek a postára vagy sem. Így este, késő délután, hétvégén szóval bármikor fel tudom adni.
2011. nov. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Banki átutalással fizetem.Be van állítva hogy a hónap melyik napján mennyi összeget hova utaljanak.Így nem kell vele foglalkoznom..
2011. nov. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindent az interneten utalok át, mert olyan bankszámlám van, ahonnan az összes internetes utalás ingyen van. Beszedési megbízást nem adtam, mert szeretem magamnál tudni a kontrollt a pénzügyek felett.
2011. nov. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Mi is úgy vagyunk vele, ahogy a 2., 3. és 4. válaszoló.

Kiegészítve azzal, hogy a fizu is kpban jön (a cégnek kps bevételei vannak és egyszerűbb és gyorsabb így, mintha befizetné a számlájára és onnan utalná), valamint a posta 4 házzal arrébb van a cégtől; sorba állni sem nagyon kell.

2011. nov. 16. 11:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Sárga csekkes vagyok. Így én osztom-szorzom a pénzem, és nem a közüzemi szolgáltató, vagy a bank. Pedig még csak posta sincs a falunkban. Ingázok a munkahelyemre, és ott szoktam feladni a csekkeket. Internetet sem tudnak biztosítani a lakóhelyemen, de amúgy sem intézném ilyen úton a pénzügyeim.
2011. nov. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!