Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom egyszerűen...

Hogyan tudom egyszerűen megállapítani az aranyról, hogy valóban 99.99% tisztaságú-e, ahogy a kereskedő állítja?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem árt tudni pár dolgot.

Még pedig azt hogy 1000 ezrelék = 24 karát vagyis ez a tiszta arany.

Az ékszerészek nagyon ritkán dolgoznak 24karátos arannyal,igazából inkább tárgyakat mint ékszereket készítenek belőle.Az oka,hogy túl finom,túl puha az arany egy nyaklánchoz vagy gyűrűhez. Az ötvösök rendszerint 14 és 18 karátos arannyal dolgoznak; ezekben 14/24, illetve 18/24 tömegrész arany van. Egyik sem tiszta arany..

De tudod ellenőrizni otthon is,hogy hány karátos arany ékszered van-e.Ha érdekel leírom..mivel nem 2 mondat..

2011. nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Engem érdekel, leírnád?

Köszi!

2011. nov. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké...

Azt tudjuk hogy a legkisebb karátos arany amit még árulnak az a 10 karátos arany..Néha van egy kis hiba,és 9.5 karátos az ékszer,de ez még engedélyezett.

Mivel minden karátos arany ékszer más-más ötvözőanyagot tartalmaz így a próbánál másképp reagálnak a királyvízre.

Venni kell királyvizet..(lehet kapni)

Ha van savpróbának teszed ki az ékszert.

Csak egy csepp kell az ékszerre,és ha ezeket látod:

-ha az arany megzöldül akkor 10 karátnál kevesebb arany van az ékszerben..

-Ha a savcseppel érintkező fém halványsárgára változik akkor biztos lehetsz benne hogy 18 karátnál kisebb az ékszer..(14 karátos)

-18 karátnál szinte alig változik az arany színe..

Ha valaki meg szeretné vizsgálni a kedvenc (olcsó) fülbevalóját, a következõ anyagokkal kezdheti el a próbát:


etanolban oldott dimetil-glioxim (1 százalékos oldat)

pálcára csavart vatta

ammóniaoldat (10 százalékos)

Ejtsünk egy csepp ammónia- és egy csepp dimetil-glioxim-oldatot az ékszerre, és dörzsöljük 30 másodpercig a vattával. A vörös szín elárulja, hogy az ékszerbõl kioldható a nikkel (vannak olyan nikkeltartalmú fémek, például a rozsdamentes acél, amelyek nem adják le a nikkelt). Azok az aranyozott ékszerek, amelyeket nem használtak, negatív eredményt adhatnak. Ha nem sajnáljuk a fülbevalót, kaparjuk le a feületét, mossuk át acetonnal, és ismételjük meg a kísérletet – lehet, hogy az alapfémben több nikkel van.

2011. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Köszi szépen.

Ez a királyvíz mennyibe kerül és hol lehet kapni?

2011. nov. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit írsz, de engem kizárólag a 999.9 ezrelékes vagy tisztább arany érdekelne. Hogy tudnám megállapítani olcsón, egyszerűen, hogy nem tartalmaz 0.1 ezreléknél több ötvözőt?
2011. nov. 21. 22:12
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

első vagyok--

Úgy látszik nem nagyon értetted amit írtam.

1000 ezrelékes aranyat vagyis ami 99,9 %-os (vagy 100%) nem nagyon találkozol vele.

Ha meg igen akkor a legegyszerűbb leellenőrizni.

Egyszerűen hajlítsd el az aranyat.Ha könnyen hajlik,puha akkor garantáltan 99,9%-os..Ugyanis ez annyira könnyű,puha arany,hogy az ötvösök dolgozni sem nagyon tudnak vele..Könnyen hajlítható..

2011. nov. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 wapo ***** válasza:
100%

Mint a középkorban.

Harapd meg :))) Ha puha akkor valódi.

2011. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

harapd meg, na persze, s ha ólom, futtatva arannyal? akkor is puha, csap épp nem arany, bár nehéznek tűnik.

Olyan tisztasági mutatót, laboratóriumban lehet mérni, ennyi.

2016. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
megméred a tömegét, és a térfogatát. a tömeg/térfogat aránya minél közelebb van a 19 300(kg/m3)-hoz, annál biztosabb, hogy tiszta arany
2017. ápr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
a térfogat méréséhez pedig egy skálázott űrtartalom mérő edényre van szükséged, beleöntesz annyi vizet, hogy biztosan ellepje majd az aranytárgyat, megnézed, hogy az arany nélkül meddig ér a víz, majd beleteszed az aranyat, utána is leméred, a különbség az arany térfogata (liter= dm3, ml=cm3)
2017. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!