Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meddig vihetem vissza a...

Meddig vihetem vissza a boltba a megvásárolt árút?

Figyelt kérdés

A kérdés - történet pontosan :


Nov.22 én vettem a Mediamarkt ba egy elég komoly kompaq fényképezőgépet ára: 80.000ft


na most sajnos memóriakártyát elfelejtetem venni ezért visszamentem és megláttam előkarácsonyi akcióba egy 120.000ft os DLSR tükrös gépet ami sokkal jobban megfelellne nekem.


3 napos a készülék és valahol halottam hogy egy hétig belehet bárhova menni és hiba stb nélkül simán visszavihetem és ők kötelesek visszafizetni KP ba. (elállás jog)


nem akarom indokolni vagy ha kell nekik akkor aztmondom hogy nem győzött meg az árú ( igazából semmi bajom vele mert hihetettlen jó kis kompaq gép)


csak az a DLSR tüköreflekszes gép sokkal jobban kellene, csak azért kérném vissza a pénzt mert jelenleg zsebbe nincs + 40.000ft om hogy aztmondjam hogy levásárlom de idővel (kb 1 hónap) visszamennék és megvenném azt a gépet, addig gyüjtök rá ha valóban van ilyen rejtett lehetőség hogy visszafizetik a pénzt.



Mi a teendő?


előre is köszönöm a válaszokat.


2011. nov. 24. 03:20
 1/6 A kérdező kommentje:
De nekem egy utalvány is megtenné :) csak hogy kb dec 31. ig megtudjam venni azt a gépet.
2011. nov. 24. 03:43
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanott akarsz inkabb egy dragabb gepet venni, azaz levasarolod. Hol a gond? Mondd el az igazat, orulni fognak.:)
2011. nov. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
szerintem is ez van,bár örülni miért örülnének,ha veszel egy 120.000 es gépet,azzal a dolgozó fizetése egy garassal se lesz több...
2011. nov. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
megpróbálom akkor :) köszönök szépen
2011. nov. 24. 06:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs elállási jogod, de ha szerencséd van, akkor beszámítják a drágább gép árába.

Hibás készüléket kötelesek kicserélni 3 munkanapon belül!

2011. nov. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lenne elállási jogod, ha interneten vásároltál volna.
2011. nov. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!