Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adósaim nem fizetnek, mit...

Adósaim nem fizetnek, mit csináljak, és hogyan? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kölcsönt adtam egy család két tagjának is, kölcsönszerződéssel, tanúkkal, tehát papíron is rögzítve. A kezességet a családon belül vállalták egymásért. Ezekre a kölcsönökre kimondottan munkavállalás érdekében, illetve szakképzés megszerzése érdekében volt szükségük, volt is remény elhelyezkedésre, munkába állásra, de aztán csak nem sikerült. Nem részletezem túl, lényegében vagy elbénázták, vagy becsaptál őket valahogy, de nem lett munkájuk, és a kölcsön visszafizetésének ideje is mindkettőjük esetében hónapokkal ezelőtt lejárt már. Türelmesen vártam, nem sürgettem, nem követelőztem, de már elegem lett, és részben úgy is érzem, mintha nem is törekednének nagyon a törlesztésre, lehet, hogy csak nekem mondják, hogy még nincsen munkájuk, közben meg valamit mégis dolgoznak, akár csak fű alatt is, de nekem még nem törlesztettek semmit. Az egyik családtag, aki mindkét esetben készfizető kezes volt, dolgozik állami munkaviszonyban, gondolom, tőle lehetne letiltani a jövedelméből valamennyit, hogy legalább elinduljon a törlesztés. Tanácstalan vagyok, tovább várni nem nagyon akarok már, mit és hogyan kellene elindítanom, hogy a pénzemhez jussak végre, nem kevésről van szó. Bíztam bennük, belátással is voltam elég sokáig, de elegem van, úgy érzem részben csak lapítanak, mellőznek, kerülnek, hallgatnak, állítólag folyamatosan keresik a munkát, de nem sikerül semmi. Ez vagy igaz, vagy nem, én már kételkedem is. Én persze nem tudom bizonyítani, hogy van már valami jövedelmük, ők azt mondják, hogy nincsen.Valaki adjon tanácsot!
2011. nov. 24. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
fizetési meghagyás
2011. nov. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
ügyvéd
2011. nov. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
ügyvéd, polgári per.
2011. nov. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem ügyvéddel és pereskedéssel kell kezdened, ezek jóval idő és pénzigényesebbek, mint a fizetési meghagyás.

2009től van változás, azóta a fizetési meghagyást a közjegyzőnél teheted meg.

Itt a link róla: [link]

2011. nov. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat, és egyúttal kérdezném, hogy akkor ki ellen érdemesebb kiadni a fizetési meghagyást, mert az adósoknak még nincsen (állítólag) jövedelmük, a készfizető kezes azonban mindkettőjük esetében kezes, és neki van állása és jövedelme. Lehetséges mindjárt közvetlenül neki címezni a fizetési meghagyást, vagy csak az adósoknak lehet?
2011. nov. 26. 20:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgyis a közjegyzőhöz kell menned a papírokkal amik igazolják, hogy tartoznak neked, majd ő megmondja, hogy mi most a hivatalos eljárási rend.
2011. nov. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!