Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ajánlott levél eltűnik,...

Ha ajánlott levél eltűnik, mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Én adtam fel egy csomagot ajánlott levélként, és a címzett nem kapta meg. Így még nem jártam. Segítsetek.

Ha valaki járt így, meglett?


2011. nov. 29. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jártunk így.

Kerestetned kell a csomagot a feladóvevény szerint.

Bemégy arra a postára, ahol feladtad, viszed a feladóvevényt és keresteted.

Valószínűleg fenn van a posta honlapján, hogy mikortól és milyen módon lehet kerestetni.

2011. nov. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. nov. 29. 07:54
 3/10 A kérdező kommentje:
és meglett a levél?
2011. nov. 29. 07:54
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Ott utána tudnak nézni, hogy átvette-e a küldeményt vagy a postán kallódott el.
2011. nov. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Ajánlott levelet megpróbálják átadni, ha otthon van a címzett, de ha nincs, egyszerűen be szokták dobni a postaládába, mint egy simát. Onnan meg az halássza ki, aki akarja, vagy más postaládájába is dobhatják.


Szokjál le az ajánlott levélről, ha az a célod, hogy biztosan megkapja a címzett!

Az ajánlott levél egyvalamire jó, hogy te azt tudjad igazolni, hogy feladtad a levelet. Arról ott van a "blokk". Te feladtad, kész, annyi.


Ha az is a célod, hogy a kézbesítést is visszaigazolják neked, akkor csakis tértivevényes levelet küldjél, ne ajánlottat!

Na, azt csakis a címzettnek adják át, nem dobják bele postaládába, és csak úgy adják oda neki, hogy aláíratják vele a tértivevényt az átvételről, amit visszaküldenek hozzád.

2011. nov. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Annyit hozzátennék, hogy nem csak ott tud utánanézetni ahol feladta, hanem bármely más gépesített postán is. ;-)
2011. nov. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

"Ajánlott levelet megpróbálják átadni, ha otthon van a címzett, de ha nincs, egyszerűen be szokták dobni a postaládába, mint egy simát. Onnan meg az halássza ki, aki akarja, vagy más postaládájába is dobhatják. "


Olyan postaládában nem helyezheti el ahová harmadik személy hozzéfér, illetve akár más okból az kieshet, kivehető. ( Posta szabályzat. )

Ilyen esetben kötelező a postásnak otthanyni értesítőt, hogy hol mikor és meddig veheti át a küldeményt.

Reklamálni a feladó vevény alapján bármely postahivatalban, vagy a posta honlapján is belépve megnézheted.


Ugye nem Soltra küldted?

2011. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó, az lehet, hogy a szabályzat szerint nem helyezheti el, de attól még faszán be tudja dobni pl. a szomszéd postaládájába.

Ezt onnan tudom, hogy volt már, hogy a szomszéd adott ide ilyet. :P Most ha nem vagyunk jóban, szét is tépheti.

És akkor ki tudja, hogy hány ilyet dobálnak be összevissza a hülye postások.


Én ami fontos, azt csakis tértivevényesen küldöm. Azzal igazolni tudom később bármikor, hogy átvette, mert ott van az aláírása, aztán akkor magyarázzon, hogy nem kapta meg.

2011. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
15 munkanappal a feladás után lehet tudakozványt elindítani. Ha nem lesz meg a küldemény (márpedig a gyakorlat azt mutatja hogy nem lesz meg) akkor nagyon rámenős agresszív stílusban ki lehet énekelni valamennyi kártérítést, de ha tutyimutyi módon állsz hozzá azt megérzik a postai dolgozók mint a kutyák és akkor csak a postaköltséget adják vissza. Azt szokták mondani hogy elvileg csak papírt lehet küldeni levélben és minden küldeményt papírként kezelnek, ha nincs rajta értéknyilvántartás.
2011. nov. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

hetedik vagyok:

levélpostai küldemény esetén a kártérítés a feladási összeg 15-szöröse.


Nyolcadiknak: nálam is volt olyan, nem véletlen a Solt kérdés, a 4 cm vastag küldeményt, fém tartalom, berakta a postás a 3 cm széles levelesládába. Állítja a postás! A posta helyi fiókjába bevitte a címzatt a postaládát és megkérte a posta vezetőjét, hogy ugyan már tegye bele a küldeményt. A küldemény soha nem ért oda! Reklamálni másnap reklamáltam.

A levélpostai küldeménybe bármit bele lehet tenni amit a posta szabályzat nem tilt. A küldemény nem csak boríték, hanem doboz alakú is lehet.


Kérdező: a postától kérj kártérítést. Hivatkozva a saját szolgáltatási szabályzatukra. Tisztázd, hogy hol veszett el.

2011. nov. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!