Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy vállalat szempontjából...

Egy vállalat szempontjából milyen hatással van a részvény árfolyama?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy van egy RT. akinek a részvényeit lehet venni, eladni stb.

Ő azért bocsájtotta ki őket, hogy a befektetők megvegyék, ezáltal a vállalat extra bevételhez jut. De ha már az összeset eladta a befektetőknek, akkor onnantól kezdve a vállalatra milyen hatással van az árfolyam?

Pl. az OTP.

Pár hónapja 6e körül volt 1 részvény, most 3000 körül van, vagyis a felére leesett.

Az OTP-re ez milyen hatással van? Az ő szempontjából nem mindegy, hogy mennyi most az árfolyam? Ő már eladott x számú részvényt, nem? Vagy magasabb árfolyamon esetleg kiadna több részvényt eladásra?

Vagy egy vállalat minden egyes tranzakció után kap egy x összeget ? Hogy működik ez?


2011. dec. 2. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs közvetlen hatása.
2011. dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%

Bankok, biztosítók és más pénzintézetek esetében különösen van jelentősége hogy mi a részvényár, de a többi cég esetében is.


Ebbe nem mennék bele, mert hosszú lenne leírnom, de ha fogsz foglalkozni a témával, akkor meglátod. Inkább indirekt módon, de számít.

2011. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy érted, hogy pl. a magas árfolyam növelni tudja a pénzintézet általi bizalmat?

Például egy 800FT-os OTP, ami eddig 3000-10000 között volt általában, ez az emberekben tud olyan bizalmatlanságot kelteni, hogy inkább máshol nyitok számlát, nem ott kötöm le a pénzem stb.

2011. dec. 26. 22:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, sose értettem igazán. De én is arra hajlok, hogy nem sok hatása van. Akkor van hatása, ha a vállalat új részvényeket akar kibocsátani, vagy a saját részvényeiből eladni és ezzel pénzhez jutni, mert akkor ugye csak kevesebb pénzt kap érte. De amikor nincs ilyen terve, akkor miért befolyásolná a részvényár?


Ott van pl. az OTP, az utóbbi években durván kilengett az ára többször is, de nem vettem észre, hogy ettől az OTP fiókokban kevesebb vagy több lenne az ügyfél.


Inkább fordított oksági kapcsolatot tudok elképzelni: ha rosszul megy a cégnek, kevesebb az ügyfele, vásárlója, akkor annak hatására lezuhan a részvénye.

2011. dec. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Röviden: A bankoknak a betétek csak egy részét kell megtartaniuk, a többit kihitelezhetik vagy befektethetik. Az OTP-nek (és ahogy az összes többi banknak) vannak a betétesek pénzéből vett saját részvényei is, ha ezek elértéktelenednek, akkor oda a betétesek pénze, tönkre megy a bank.


De OTP esetében ez biztosan nem fog megtörténni, mert az állam kisegítené.

2011. dec. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Az OTP-nek (és ahogy az összes többi banknak) vannak a betétesek pénzéből vett saját részvényei is, ha ezek elértéktelenednek, akkor oda a betétesek pénze, tönkre megy a bank."


Elnézést, de ez nagyon bugyuta teória.

2011. dec. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó, lehet hogy tévedek. Tudnál segíteni hogy hol tudok meggyőződni erről?
2011. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!