Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A united - linked típusú...

A united - linked típusú bizt. -nak álcázott befektetés megéri? Nem túl nagy a TKM?

Figyelt kérdés

Gondolkozom egy ilyen UL-en, csak az a gondom hogy számolgattam, és nem hoz (szerintem) sokkal jobban, mintha mindig lekötögetem simán bankban a pénzt. Viszont jóval rizikósabb, mert elég nagy a TKM (2-5%), és abszolút nem rajtam múlik hogy forgatják a pénzt.

Szerintetek megéri? Hosszú távban gondolkoznék (egyáltalán lehet Mo-n hosszútávra tervezni?), olyan 20-25 év...


2011. dec. 14. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Elméletileg hosszú távon megéri. És elméletileg hosszú távon a rizikót minimalizálni tudod, a gyengébb éveket ellensúlyozzák a jobbak, a lényeg az, hogy egy jobb időszak után szállj ki, akkor jól jársz.

Gyakorlatilag nem véletlenül mondják egyre többen azt, hogy 5 évnél hosszabb időre lekötni a pénzed botorság, már ennyi idő alatt is hatalmas fordulatot vehet az ember élete!

2011. dec. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem is annyira a saját életem a kérdéses, hanem a jelenlegi gazdasági helyzet a világban, az EU-ban, Mo-n...
2011. dec. 14. 22:05
 3/3 Catinator válasza:

Sajnos a Unit-linked biztositások között kevés a használható. Legtöbbjét ügynökök és MLM/MLA hálózatok értékesitik amitől szinte kizárt hogy megérje. Túl nagy a jutalék.


Kérdés az, hogy vészhelyzetre, rövid és középtávra van-e már valami elképzelésed/megoldásod? Ha van, akkor érdemes a hosszú távon elgondolkodni.


Magyarországi viszonyok között nem biztos, hogy lehet 20-25 évre tervezni.

2014. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!