Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nincs egy albérlő-fekete...

Miért nincs egy albérlő-feketelista?

Figyelt kérdés

Kb. két éve adom ki a lakásomat és eddig csak megszívtam az albérlőkkel, egyedül egyszer voltak korrektek a bérlők, de lelépnek fizetés nélkül, fenyegetőznek, stb. Egyébként én kivételesen nem feketén adom ki, tehát van szerződés és sajnos adózok is utána! A legrosszabbul egyébként egy barátom ismerősével jártam, később vallotta be hogy már ők sem tartják a kapcsolatot mert őt is átverte a srác - csak addigra tőlem már lelépett tartozással és még ő fenyegetőzött az adóhivatallal.

Miért nem lehet sehol utánanézni, hogy mennyire megbízható a leendő bérlő, ha lenne egy BAR listához hasonló nyilvántartás akkor nem lenne ennyi pórul járt lakáskiadó! Persze értem én, személyiségi jogok meg minden, de az a baj hogy mindig a tisztességes ember jár rosszul, a kiskapukat meg kihasználják az ilyen szemétládák!

Bocsánat de nagyon mérges vagyok...


2011. dec. 15. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha van szabályos szerződés, akkor beperelheted, feljelentheted. A törvény a te oldaladon áll, ha egy igénybe vett szolgáltatásért nem fizetnek neked, hisz ez tulajdonképen lopás.
2011. dec. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Ezert talaltak ki a kauciot tudtommal.
2011. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

én ezt nem teljesen értem, lehet, hogy én vagyok túl kukacos...

én is kiadom a lakásom, hivatalosan, szerződéssel, fotódokumentációval, számlával, természetesen adózom is utána. A szerződés aláírásánál elkérem a 2 havi kauciót és az első havi bérleti díjat. Az óraállásokat havonta bediktálom, ha nem küldi át az albérlő mailen vagy sms-ben, akkor én olvasom le ( lakáson kívül vannak az órák). A számlák hozzám jönnek, én fizetem be, aztán a másolatot megkapja a bérlő, ez alapján számolunk el. A bérleti díjjal nem engedem, hogy tartozzanak, max 2 hét csúszás lehet, ennyi idő alatt kaparja össze az összeget vagy felmondom a szerződést. eddig egy ember akart hülyének nézni, de még az elmaradt rezsivel együtt is járt neki néhány 1000 Ft a kaucióból, mert időben felmondtam a szerződést. Egy simlis embernek biztos nem megfelelő, hogy én ennyire figyelek a dolgokra, de akinek nincs van a füle mögött, azt szerintem nem zavarja, legalábbis engem megnyugtatnak a kiszámítható dolgok, hogy tudom, mikor mennyit kell fizetnem a lakás tulajdonosának. Természetesen cserébe én is korrekt vagyok, a kaució a végén visszajár, a tisztasági festést nem szoktam felszámítani, kisebb, bérlő által okozott problémákkal nem foglalkozom kiköltözésnél.

Szóval ezzel csak azt akartam mondani,hogy ha nyomon követed a számlákat, bérleti díjat, akkor nem lehet nagy bajod, hiszen pont a problémás esetekre találták ki a kauciót.

2011. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

6 éve ingatlankiadásból élünk.


Alapszabályok:


- Bérlőt AZONNAL kidobni, amint a kaució elfogy (ez nem feltétlen 2-3 hónap, hiszen van rezsi is, kárt is okozhat...).

- A bérlőnek nem hinni el semmit. A csillagokat is lehazudják az égről, ha arról van szó, hogy fizetni kéne és miért nem tud... 1-jén fizetni kell, ha 15-ig nem fizet akkor lehet csomagolni

- Mérőórákat NEKED kell leolvasnod MINDIG.

- Közművet SOHA nem iratunk át bérlő nevére.


Ha ezeket nem tartod be akkor le fognak lépni mindig tartozásokkal és hiába működsz legálisan, perelni esélyed sincs, oda is be kell fizetni egy valag pénzt, csomó idő (évek) és a végén nincs vagyona a bérlőnek, amin bármit be lehetne hajtani...

2011. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Éveken keresztül adtam ki a lakásomat úgy, hogy a bérbe adott lakás számlái a nevemre jöttek, havonta kértem el a pénzt és semmi gond nem volt, de később közjegyzővel megerősített szerződésre váltottam a "biztonság érdekében" látva a sok visszaélést, ahol javasolták a közüzemi számlák albérlőre való átírását is az "én érdekemben".


Sajnos az egyik albérlőm nekem sem fizetett, de ezzel szembesülve hiába szerettem volna kitenni, törvényes kötelességem lett a felszólítás utáni türelmi idő, majd ismételt felszólítás és ismételt türelmi idő, aminek a következménye az lett, hogy az albérlő a kaucióként fizetett összeget nem csak lelakta, de még tartozás is hagyott maga után. A Vahot utcai díjbeszedő még csak segítséget sem volt hajlandó nyújtani a keletkezett hátralék megtudakolásával kapcsolatosan, hála az "én érdekeimet képviselő közjegyzői tanácsnak", nem kevés pénzért.


Az albérlő feketelista szerintem is jó ötlet. Érthetetlen, hogy miért élünk egy olyan társadalomban, ahol a csalóknak több joguk van mint az adózóknak.

Aki egyszer csalásra adja a fejét, meg fogja próbálni legközelebb is. Nem kell pszichológiából doktorálni ahhoz, hogy átérezze mindenki, hogy egy ilyen törvényes környezet inkább ösztönöz csalásra, mint az ellenkezőjéhez.


Az eset után arra jutottam, hogy legalább 3 havi kaució lenne ideális közjegyzői szerződés mellett, plusz az aktuális havi, de ezt csak úgy lehetne kivitelezni, ha minden bérbeadó hasonlóan gondolkodna, hiszen a törvények védelmére nem számíthatunk, magunknak kell gondoskodnunk a saját érdekeink védelméről. Ilyenkor jönnek a "szerencsések" akiknek eddig még nem volt rossz tapasztalatuk és közlik, hogy ők 2 havi kaucióval is kiválóan boldogulnak, vagyis, akinek nincs túl sok felesleges pénze, olyan otthont fog választani, ahol csak 2 havi kauciót kérnek. Itt lenne fontos szerepe az albérlő feketelistának, aminek egyrészt lenne visszatartó ereje (főleg, ha más szervezetek is használnák és egyben egy országos presztízs veszteséggel is járna) másrészt megelőzésre is alkalmazható lenne.

2013. nov. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2014. márc. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Közjegyzői "kiköltözési nyilatkozat" kell. Ha nem fizet a bérlő, felszólítód (8 nap), ha nem fizet felmondod a szerződést (8 nap) ha nem történik semmi, egy bírósági végrehajtóhoz bemész a közokirattal és ő pár napon belül hivatalosan kirakja, és a tartozást is behajtja! Ennyi.
2016. nov. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!