Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatnék és is olyan...

Hogyan kaphatnék és is olyan jogokat, mint bárki más Magyar állampolgár?

Figyelt kérdés

Szóval. Csak kíváncsiságból, mivelhogy nem értem ezt az egész politikát. Kettős állampolgár vagyok, a nyáron kaptam meg a Magyart az új kedvezményezett eljárás keretein belül. Útlevelem is van már. Mit tudok ezzel vajon megvalósítani? Jogokat, szociális támogatást például? Csak logikázok rajta. Ha én most bemegyek a jegyzőhöz, hogy pl szeretnék "hazatelepülni" Magyarországra, (utánnanéztem, elegendő a magyar utlevél felmutatása) és kérek lakícímkártyát ( veszek egy ingatlant és oda bejelentkezek), kérek személyi igazolvánt és igénylek TAj számot is (fizetem magam után a TB-t)..akkor tiszta az út azelőtt, hogy pl GYest igényeljek, családi pótlékot, stb?

Hol van ebben a logika, a buktató? Hiszen e mellett én valójában külföldön élek, dolgozom.

Tudom, nagyon felháborító és provokatív ez a kérdés, kiváncsian várom a válaszokat.


2011. dec. 17. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

"én valójában külföldön élek, dolgozom."


Igen, provokatív a kérdésed! Ha külföldön élsz és dolgozol,-gondolom- ott fizetsz adót/közterhet is. Milyen erkölcsi alapod van ezután, hogy igénybe vedd a "magyarországi" előnyöket?

2011. dec. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Ha külföldön élsz, akkor NE AKARJ A MAGYAROKTÓL SEMMIT! Onnan van jogod kérni bármit is, ahova adót fizetsz.


Csak megjegyzem, hogy sokaknak szúrja a szemét az állampolgárság megadása, közük nekem is, úgyhogy ne nagyon hangoztasd! A szememben ti "nagymagyarok" mindig csak másodrendű állampolgárok lesztek.

2011. dec. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2011. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van. De azt kérdezem, hol szabályozza ezt a törvény?
2011. dec. 17. 09:59
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
A remélt/várható előnyökért igazán megdolgozhatnál kissé!
2011. dec. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

A gyerek Magyarországon születik ugye? És itt veszi kötelezően igénybe a terhesgondozást és itt viszik kötelező oltásokra is?

És ha a lakcím is ide szól, akkor valószínűleg megkaphatod.

2011. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Hogy családi pótlékot kapj ahhoz még magyar állampolgárság sem kell.

"családi pótlék minden magyar állampolgárnak, Magyarországon állandó lakhellyel rendelkező európai uniós állampolgárnak vagy letelepedési engedéllyel rendelkező külföldinek, alanyi jogon jár"

2011. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Nagy biznisz ez nekünk. Gondoltam, hogy ez lesz. Magyar az már csak ilyen.

Téged is csupán kiváncsiságból érdekel mi?! Persze! Bejelentkezel valamelyik magyarországi ismerősödhöz állandó lakcímre és kész is. Úgy vagy vele ha havonta csak pár ezer forint esik le, az is pénz. Kár lenne kihagyni.

2011. dec. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Majd csak eltartjuk őt is a pereputtyával együtt!
2011. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Ezzel kapcsolatban eszembe jut egy mondat a Csinibaba című filmből. Simon bá’ (Gálvölgyi) mondta, mikor azon reklamáltak a srácok, hogy az egész VIT selejtező bunda volt és hogy nem ők mehetnek ki a helsinkii VIT-re. „Na de te sem a világ ifjúságával akartál találkozni ott Helsinkiben!” (Mert ugye disszidálni akartak.)

Te sem a határok feletti nemzetegyesítés fennkölt gondolata miatt kérted a magyar állampolgárságot! Hanem amiatt a pénzbeli juttatások miatt melyhez csupán egy magyarországi állandó lakcím kell és az útlevél miatt, mellyel vízum nélkül utazhatsz az USAba.

2011. dec. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!