Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán rendeltem a babámnak...

Vaterán rendeltem a babámnak ruhát, s nem jött meg a csomag, a posta 10 napig tárolta, s vissza küldték. Mi a teendő ilyen esetben?

Figyelt kérdés

3x is voltam a postán hogy van-e csomagom, azt mondták nincs. Erre a feladó ma rákérdezett hogy mi van a csomaggal, s mondták neki itt tárolták 10 napig, majd visszaküldték. Értesítőt sem kaptam róla, pedig rákérdeztem s azt mondták nincs náluk csomag. Mi a teendő ilyen esetben, megint fizessek a feladásért?

Bocsi hogy itt kérdezek, de itt vagyunk a legtöbben.

Járt már így valaki?


2009. máj. 19. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom HOGYAN adta fel az illető akitől vetted ajánlva vagy belföldi csomagként, de kell legyen róla akkor vmi papírja, azt scanneltesd bevele, vagy kérd el tőle fénymásolva.Ha simán adta fel nem ajánlva akkor nem tudom mit lehet tenni, ha nem akarod elbukni az egészet mert mondjuk drága volt vagy több holmi is egyszerre, akkor kérd meg hogy adja fel még egyszer, bár akkor is nehéz ügy, mert a ti postátokon állt 10 napig és nem tudnak róla semmit??? azért ez kicsit gyanús....szóval lehet fel se adta neked, vagy nem ismeri be hogy hibázott...

Nekem volt olyan hogy egy TELJESEN másik városba küldte az illető de ugyanabba az utcába, házszámra a csomagot.Persze erről hallgatott csak mikor bescannelte a feladó vényt akkor derült ki hogy másik városba küldte.


Remélem teljesen rendes, tisztességes valakivel akadtál össze és meg tudjátok oldani, nekem mostanában olyan rossz tapasztalataim annak a teszen is, vaterán is hogy komolyan kiakasztó..pedig én is csak babadolgokat rendelek valószínűleg másik anyukától, mégis átvertek...

2009. máj. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már rendeltem tőle, minden oké volt, a csomag számát is átküldte, itt a postán lehet valami bibi.
2009. máj. 19. 10:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Vaterával teszvesszel kapcsolatban nkem az a gondom mostanság, oda írják alig használt, s egy kopott bolyhos ruhát kapok.
2009. máj. 19. 10:31
 4/7 anonim válasza:
100%
A feladást igazoló papírral együtt a postán mennék be a főnökségre panaszt tenni és kárpótlást követelni.Meg tudják keresni, ki volt aznap a kézbesítő,aki nem hagyott értesítést.Én már csináltam ilyet.Menj csak.
2009. máj. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.ja akkor igen, számával együtt menj be a főnökséghez!!

Unokatesóm pesten találtatott meg így egy csomagot, pedig arról még ilyen zöld papírja se volt.

ÓÓ igen ez általános dolog, én mostmár mindig minden hülyeségre rákérdezek,mert ha pl.nem jó a cipzár egy darabon mondjuk és szóvá teszem, képes azt válaszolni az illető h de hát nem kérdeztem rá h jó e a cipzár...szerintem meg alap lenne hogy jelzi ha nem j vmi..

na mindegy bocsi az offért:)

sok sikert!!!

2009. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Jajj már én is jártam hasonlóan, csak akkor én voltam a feladó. Vaterán adtam el a kengurunkat, Pécsről küldtem Kaposvárra. Feladtam, az ajánlószelvényt eltettem, aztán vártam a pénzt, mert utánvéttel kérték. És semmi... Felhívott a vevő, hogy feladtam-e már, mondom már egy hete. Na erre bementem a postára, ahol lekövették, hogy hol van a csomag, kiderült, hogy a postás kivitte, de nem voltak otthon, ezért visszavitte és nem hagyott értesítőt. Pedig az a család is kérdezte a postán, de az ajánlószelvényen van egy szám (asszem "rag-szám" vagy valahogy így mondják), és csak az alapján tudják megkeresni, az meg ugye nálam volt. Na mindegy, a csomag még ott volt kaposváron, szóval felhívtam a családot, hogy gyorsan menjenek érte, megmondtam a számot is, azóta már megkapták. Nagyon hanyag a posta sajnos, az állami cégek általában ilyenek, hiszen nincs valós konkurenciájuk (maximum az olyan csomagfutárok, mint a FedEx, de hát az meg igen drága, bár asszem ott ilyen ha egyszer megtörténne, lenne is balhé), még elnézést sem kértek. Én azóta ha valamit feladok a postán, rögtön mailben megírom a számot is hozzá, hogy tudjanak érdeklődni.

Amúgy szerintem úgy lenne itsztességes, ha a posta fizetné az újbóli költséget, hiszen miattuk nem tudtad átvenni, ők nem hagytak értesítést, talán ha elég határozottan mondod el ezt nekik, akkor meg is teszik, de nem tudom... Lehet, hogy nem. Jobban jársz, ha mégegyszer kifzeted, utána próbálod a postán behajtani. Borzalom a magyar posta, nekem is már elegem van belőlük. Legközelebb viszont mindig kérd el a feladótól a számát a feladóvevénynek, így meg tudják keresni a postán, ha már olyan töketlen a postás, hogy még egy rohadt értesítőt sem visz ki.

Amúgy ami nagyon durva, hogy anyukámnak legutóbb egy bírósági idézést nem volt képes a postás felvinni az első emeletre, és értesítőt sem hagyott (anyukám direkt későbbre ment be dolgozni, hogy át tudja venni, de nem vitte fel a postás), szóval semmi nyoma nem volt nálunk annak, hogy kapott volna valamit. Bement a postára reklamálni, semmi. Aztán a bíróságon derült ki, hogy a posta visszaküldte az idézést azzal, hogy "címzett ismeretlen" pedig rajta van a név a postaládán. Ráadásul ismer minket a postás, ott kézbesít már 4 éve, tudja a nevünket is, szóval egyszerűen csak arról van szó, hogy lusták és hanyagok de nagyon nagyon.

2009. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Képzeljétek, a csomagot vissza küldték a feladónak, s a feladónak megint ki kellett fizetnie a 930 ft-ot hogy vissza kapja a csomagot!

Én meg itt a postán reklamáltam, de kártérítést csak a feladó kérhet, írtam egy szép panaszt, így most megint fizethetem a postaköltséget, s szegény feladó is ráfizetett.

2009. máj. 19. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!