Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a nevemet adtam egy előfize...

Ha a nevemet adtam egy előfizetéshez (egy ismerősnek), de az illető nem fizetett és tartozást halmozott fel, akkor mindenképp rajtam hajtják be?

Figyelt kérdés
Nem is lehet valahogy bebizonyítani,hogy nem én használtam?Hiszen nem is ott lakom amire az előfizetés jön(azaz ahogy most már megtudtam a behajtói levél).Nagyon kivagyok elképzelésem sincs mekkora összegről lehet szó.Én hülye állat,álmomban nem hittem volna,hogy így kib@szhatnek velem!
2011. dec. 22. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te neveden van a szerződés, akkor rajtad hajtják be.
2011. dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor ezt bebuktad.Ha a te neveden van a szerződés,akkor te leszel az adós is..Bizony rajtad fogják behajtani.Nem hiába mondják,hogy SOHA SENKI ne kössön a saját nevében üzletet..

Annyit tehetsz majd idővel,hogy polgári peres úton követelheted a pénzedet vissza.(A kérdés az,hogy érdemes-e belevágni a perbe)

Remélem annyi eszed azért volt,hogy írtatok egy szerződésfélét,vagy megállapodást kettőtök között..Ezzel lehetne kezdeni valamit..Ha ez sincs akkor fizetni kell,mert behajtják úgyis rajtad

2011. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Semmiféle megállapodás nincs.Akkor ezt a békát le kell nyelnem...

Még egy kérdésem lenne: ha felhívom ezt a behajtós céget,akkor telefonon is megmondják mennyi az összeg és hogyan kell rendezni?

2011. dec. 22. 12:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem létezik olyan megállapodás, amely a szolgáltató és a kérdező között létrejött jogviszonyt "hárítaná". A szolgáltató és a kérdező között létrejött jogviszony alapján a kérdező felelős az általa kötött szerződésben vállaltak teljesítésére, ezt a teljesítést nem tudja úgy joghatályosan áthelyezni, hogy a szolgáltató ehhez nem járult hozzá (klasszikus esete az átírásnak).

Vagyis a kérdező egyedül és kizárólagosan köteles a szolgáltató felé helytállni és a szolgáltató követelését megfizetni. Függetlenül attól, hogy ki és miért használta az adott szolgáltatást.


Menj be a szolgáltatóhoz, és kérj információt a neveden lévő szerződés állapotáról. Ha még aktív, tiltsd le, egyezz meg a szolgáltatóval és fizesd meg a szolgáltató felé a követelt összeget.

Ezt követően lesz arra lehetőséged, hogy polgári perben kérd az ismerősödtől az általad "helyette" megfizetett összeget. Azonban itt nem egyértelmű, hogy a bíróság neked fog-e ítélni, hiszen te nem voltál gondos gazda, így a per kimenetele akár az is lehet, hogy viseld a kárt (ekkor a perköltséget is bebuktad a tartozáson kívül).


Ami még játszhat az az egy éves elévülés.

2011. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Esetleg arra már nincs lehetőség,hogy az ő nevére íratjuk át a előfizetést,és így vállalja a tartozást is?
2011. dec. 22. 12:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Bármire van lehetőséged, hogyha a szolgáltató ehhez hozzájárul. Tehát bementek ketten a szolgáltatóhoz kézen fogva, elmondjátok a történetet, a szolgáltató pedig vagy rábólint és az ismerősöd tesz egy adósságátvállaló nyilatkozatot amiben ő magának ismeri el a tartozást, vagy pedig azt mondja a szolgáltató, hogy így jártál.

Emellett ha az ismerősöd nem tesz önként ilyen nyilatkozatot, akkor erre kényszeríteni nem fogod tudni...


A szolgáltató pedig hülye lesz elengedni a jó adóst (akinek van munkahelye, végrehajtható vagyona) egy olyan adósért, aki még csak saját nevére sem köthetett volna szerződést... [Mert mi másért kötött volna a nevedre.]


Amivel a kedves ismerőst még meg lehet fingatni az az, hogy ha egy havi számlát sem fizetett be, akkor fennállhat a csalárd szándék, azaz ő így is tervezte a dolgot. Ez pedig már büntetőjogi kategória...

2011. dec. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát érdemes lenne a szolgáltatóval beszélni ez ügyben,így is,hogy már megbíztak egy pénzbehajtó céget?
2011. dec. 22. 13:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha engedményezték a tartozást (erről kellett, hogy értesítsenek), akkor már csak az adósságkezelő céggel tudsz egyezkedni. Ha csak kezelik a szolgáltatói követelést, akkor a szolgáltatóval.

Amúgy az adósságtól való megszabadulásra kb. 0% esélyt látok, azaz a szolgáltató nem fogja átírni más nevére.

2011. dec. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ingyen adtad a neved az előfizetéshez? Ugye hogy nem :-)


Fizettek és ezáltal vállaltad a kockázatot!

2011. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nekem?!Ki a bánat fizetett volna?!Bár úgy lett volna,most egy szavam nem lenne!Azt hittem van egy megbízható barátom,ennyi a történet...:(

Még egyszer köszi a válaszokat.

2011. dec. 22. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!