Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha elhagyom az országot mi a...

Ha elhagyom az országot mi a teendőm TB ügyben?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,hogy le kell mondani hiszen két országban nem fizethetem. De hogyan mondhatnám le amikor még semmit nem tudok a jövőmet illetően? Nem tudom,hol és mikor fogok dolgozni és meddig maradok. Munka hiányában nem tudom igazolni,hogy más országban fizetek. Attól tartok,hogy majd évek múltán tetemes tb tartozást fognak rajtam behajtani. Hogy megy ez az ügyintézés egyáltalán?
2011. dec. 27. 11:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
itthon kiváltod a TB kártyát,az érvényes amíg nem találsz munkát. Azután amikor van kint munkád, akkor azt lejelented itthon és azután nem kell fizetned.
2011. dec. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Amíg nincs munkád kinn (vagy más okból jogviszonyod), addig ne mondd itthon le, hanem fizesd. Különös tekintettel arra, hogy addig kinn sem vagy biztosított, és ezért nem látnak el sehol, ha bármi gond van! Ha itthon fizeted addig, akkor kinn is ellátnak majd. (Gondolom EU-s országról van szó?)

Ha kinn jogviszonyod keletkezik, akkor pedig itt mondd le.

2011. dec. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És mi van illetve lesz azokkal az ismerőseimmel akik fogták magukat és kimentek de nem intéztek ezzel kapcsolatban semmit? Már megszűnt a biztosításuk mert régen letelt a 45nap de gondolom ennyivel nem ússzák meg...
2011. dec. 27. 12:00
 4/14 anonim ***** válasza:
majd visszamenőleg keresi rajtuk a tb a pénzt, és igazolgathatják,hogy nekik nem kell fizetni.
2011. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg megpróbálják majd megfizettetni. Ekkor fog kiderülni, hogy rég nem laknak itthon, és ezen a címen valószínűleg tudják töröltetni majd a tartozásukat (már, ha a kinti jogviszonyukat igazolni tudják - de ezt meg lehet kérni a kinti TB szervtől). Viszont a bejelentség elmulasztására tekintetettel itthon szép kis mulasztási bírságot fognak kiszabni rájuk.
2011. dec. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát az egyik családtagom a bankok elől menekült ki mert ellehetetlenítették itthon. Ha bejelentené,hogy hol fizet járulékot azzal gondolom nem csak az apeh szerezne infót a hollétéről hanem a behajtók is. Épp most olvastam erről a tb dologról egyik fórumon ahol azt írják,hogy kérik tőlük visszamenőleg és tetemes kamattal. Gondom a bankokkal nekem is van bőven de nem szeretnék x év múlva még büntetéseket is fizetni mert nem tettem eleget a bejelentési kötelezettségeknek. Valami köztes megoldás kéne,hogy legyen időm gyűjteni hogy rendezzem az anyagiakat de félek így ott sem lesz nyugtom.
2011. dec. 27. 12:37
 7/14 anonim ***** válasza:
és az ismerősöd miért ilyen hülye? így csak nő a tartozása
2011. dec. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
ez már egy másik téma :) engem most a saját lehetőségeim érdekelnének,hogy hogyan lehetne jól megoldani ezt.
2011. dec. 27. 13:16
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs köztes megoldás, ezek a szabályok.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, de nincs ötletem.

Egyik ügyfelünk is így járt, és még kérdés, hogy elengedik-e majd a visszamenőleges fizetést, és elég lesz-e csak a mulasztási bírságot befizetni.

És nem kis összegről beszélünk.

Egyébként "behajtók" (feltételezem, hogy végrehajtókra gondoltál) nem nagyon tudnak külföldről végrehajtani tőled.

2011. dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsónak!Rendben akkor be fogom jelenteni. De hova kell fordulnom és konkrétan mit kell kérnem/intéznem? Megköszönném ha kioktatnál! :)
2011. dec. 27. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!