Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet eladni egy házat...

Hogy lehet eladni egy házat havi részletre?

Figyelt kérdés
Vidéki falúban lévő,üressen álló, házamat szeretné megvenni valaki havi 40 ezer Ft-ért.Addig adna havi 40-et amíg nem fizeti ki a vételárat ami 5 millió.Mennyi maradna a havi 40-ből adózás után?És amikor elérte a vevő az 5milliót milyen jogcímen tudnám átíratni rá a házat,hogy nekem ne keljen nagyösszegű ingatlanadót befizetnem?
2011. dec. 27. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
vegyen fel hitelt, úgy
2011. dec. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Honnan tudod,hogy tíz év alatt mindig lesz ennyi pénze? Az inflációról nem is beszélve.

Arról már hallottam,hogy a vevőjelölttel megállapodtak,hogy havi összeget fizet lakbér címén,amit később beszámítanak a vételárba. Ezt egy ügyvédtől kellene megkérdezni. Sok kockázata van az ilyen ügyleteknek.

2011. dec. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2011. dec. 28. 10:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is tervezem/tem ilyet,csak mint vevő. Annyi különbséggel hogy pár évig fizettem volna havi részletben majd a többit hitelből egy összegbe,én ügyvéddel vagy közjegyzővel írattam volna papírt.
2011. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

vigyázz, ilyenbe veszélyes belemenni

legfeljebb tulajdonjog fenntartással

de még úgy is vannak buktatók.

2011. dec. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!