Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen részvényt érdemes venni?

Nuszifüleknuszifüle kérdése:

Milyen részvényt érdemes venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék befektetni egy kevés pénzt. A részvényre gondoltam, de nem tudom, hogy hol lehet venni és, hogy milyet érdemes választani. Valamint, hogy utána kinek és hogyan lehet eladni. Érdemes-e venni egyáltalán? Erre várnám az ötleteket.
2012. jan. 2. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Mindenképp A kategóriásat, pl.: Mol csak az drága, de nagyon jól mozog az ára, ha megtudod venni olcsón jó esélyed van rá ,hogy hamarosan el tudod adni drágábban. azt nem értem "utána kinek és hogyan lehet eladni"? online megy az egész... végül is érdemes, akár szerencsejáték helyett is jó
2012. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Vagy hát a B kategóriásak azért jók mert olcsók párszáz forint darabjuk szóval 300,000 forintból lehet akár 1000db részvényed, ha eltudod adni 20 forinttal drágábban akkor máris nyertél bruttó 20ezret, csak a B kategóriánál nincs akkora pörgés
2012. jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mit jelent, hogy A vagy B kategóriás egy részvény?

Azt, hogy utána kinek lehet eladni azt azért kérdeztem, hogy mégis hogy tudok vele pénzt keresni. Szerinted hova forduljak, ha teljesen kezdő vagyok?

2012. jan. 2. 11:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon lebeszélnélek arról, hogy nulla tudással belevágj!

Vannak ingyenes tanfolyamok, keress rá azokra, vagy vegyél szakkönyvet és előbb olvass!! Így ebből csak nagy bukta lesz:-(

2012. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy keress meg privátban, ajánlani tudok egy-két könyvet, amit érdemes elolvasni.
2012. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Azt nagyon rögtön felejtsd el, hogy egy részvény azért olcsó vagy drága mert 20ezer Ft vagy párszáz Ft! Ez iszonyat nagy marhaság!
2012. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Hogy a kérdésre válaszoljak:

"Szeretnék befektetni egy kevés pénzt"

már rögtön itt a gond befektetni csak nagyobb összegektől éri meg! (alap szabály)


A részvényre gondoltam, de nem tudom, hogy hol lehet venni és, hogy milyet érdemes választani.

A te esetedben egyiket sem érdemes választani mert azon kívűl, ahogy a Király Sándor az év hozzászólásában mondta idézem mert beszarok rajta

"végül is érdemes, akár szerencsejáték helyett is jó"<---ez k.rva nagy!!!!!!!!

No de a te esetedre visszatérve ha te nem olyan othol a lábát lógató és unatkozo alkat vagy aki kinjában vesz-elad bármiféle tudás nélkül hobbi szinten ilyen-olyan részvényeket akkor ne vágj belel mert csak veszíthetsz (hosszú távon)

De ha amit előbb írtam abból ép magadra ismertél akkor dobj egy Pü-t Királyra és toljátok együt :)


Érdemes-e venni egyáltalán? Erre várnám az ötleteket.


Ötletek? Nagyon a komolytalanságot érzem a kérdés mögött nem az 5ös lottóról van szó itt hanem pénzről kicsit komolyabban állj hozzá!

2012. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt, hogy most éppen érdemes-e, jó kérdés. A medve alján vagyunk, ami indokolná, hogy bevásároljunk, de én bizonytalan vagyok. Lehet, hogy most inkább konzervet kéne venni, nem részvényt.:-(
2012. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

15:47

"olyan othol a lábát lógató és unatkozo alkat vagy aki kinjában vesz-elad "

gyökér, én nem otthon lógatom a lában, mert dolgozom, ezért nagyon óvatosan teszem bele a pénzem akármibe is, ezért nem is izgat már a szerencsejáték mert az nekem tuti bukó. de ismerek olyan embert aki otthon űl és online tippmixezik, meg tőzsde, meg miegymás és elég jól elvan belőle

2012. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!