Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem?

Valaki elmagyarázná nekem?

Figyelt kérdés

meg akartam nézni, hogy x forint hány amerikai dollár..de kiadta ezeket a valuta meg mit tudom én milyen árfolyamokat de én ezeket nem értem..

[link]

ezt hogy kell értelmezni? megköszönném, ha valaki elmagyarázná nekem..15/L


2012. jan. 2. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Csillagom!

Venni, vagy eladni lehet egy banki váltásnál.

(A különbözet, a bank haszna.)

2012. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

de én azt szeretném tudni, hogy x ft hány dollár..

mert pl, ha egyszer kimennék amerikába akkor jó lenne ha tudnék fizetni is de pl fogalmam nincs hogy 100 dollár az mennyi..jobban nem tudom elmagyarázni mit szeretnék tudni..

2012. jan. 2. 23:11
 3/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100 Dollárt 24 740 Ft-ért tudsz venni, de ha nem költöd el és visszahozod, akkor vissza kell váltanod Ft-ra és ugyan ezért a 100 dollárért csak 23 912 Ft-ot fogsz kapni.
2012. jan. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Pedig nem olyan nagy kunszt, még a honlap is segít neked:


"Valutát venne"?

Vagyis, ha ki akarsz menni az USÁ-ba nyaralni, akkor dollárt kell venned, azaz a BANKI ELADÁSI (mivel a bank neked ad el valutát) árfolyamot kell nézned.

Néhány honlapon azért van több árfolyam is felsorolva, mert több helyen is vehetsz dollárt és helytől is függ, hogy mennyiért sikerül valutát venned/eladnod. (mint ahogy az alma sem ugyanannyiba kerül a Tescóban, Sparban, CBA-ban).


"Valutát ad el?"

Erre majd akkor lesz szükséged, ha visszajössz az USÁ-ból és a megmaradt ropogós dollárt át akarod váltani forintra. Ilyenkor a bank vesz tőled valutát, ezért a BANKI VÉTELI árfolyamot kell nézni.


Léteznek még banki középárfolyamok is, ahol tényleg csak az van leírva, hogy pl. 1USD = 243,42HUF, de ezek a mindennapi embert közvetlenül nem érintik, mivel te úgyse vehetsz ezen az árfolyamon valutát.

2012. jan. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

Ezek itten túlkomplikálják.

Ne hallgassál rájuk, mert túl értelmesek hozzád képest!


Majd én megírom neked a tuttit!


"de én azt szeretném tudni, hogy x ft hány dollár.. "


Figyu...figyu!

a dollár meg a forint,

mint két kicsi lego...

x Ft = y dollár

2012. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia.

[link]


Itt ki tudod választani a pénznemet és az összeg. Szerintem erre gondoltál, de ha nem akkor bocs félreértettelek :)

2012. jan. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!