Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akiknél a család 2felnőttből+1...

Akiknél a család 2felnőttből+1 kicsi gyerekből áll, hány köbméter vizet használtok el 1 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Mi panelban lakunk, a babó kiskádban fürdik, mi csak zuhanyzunk, folyó vízben mosogatunk, és mondjuk heti 4-5x mosunk géppel, és havi 10 köbméter elmegy...nekem ez nagyon soknak tűnik...Nálatok mennyi fogy? köszi
2012. jan. 7. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
8-10 köbméter. változó. De a 10 ritka. elég sokat mosunk pedig.
2012. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A wc tartályon sok múlik. van olyan, amelyik ha 1x meghúzod, lejön az egész. szüleimnél az nyomta nagyon a számlát
2012. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyre többet fogyasztunk, 3-an vagyunk mi is, a kislányommal, párommal.


Régebben 6-7 köbm-t, mostanában 7-8-at.

Én nem folyó vízben mosogatok. Kb. minden másnap indítom a mosógépet, vagy napokig nem és akkor egy nap 3-at is mosok.

Férjem általában megfürdik a vizemben...vagy én a kislányéban.

Anyósomék 2-en vannak, nekik megy el 10 kbm.

2012. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, még szívesen veszek továbbiakat is...

de úgy látom, hogy akkor kb. normális a 10..:-(

2012. jan. 7. 20:12
 5/10 anonim ***** válasza:
nálunk 2felnőtt, 1 gyerek, mindenki itthon van (itthoni napközbeni WC használat), így 7m3. A folyó vízben mosogatás és a wc tartály lehet nálatok a nagy fogyasztó. (A feleségem, ha kézzel mosogat, úgy csinálja, hogy álló vízben áztat, mosogat, és minden edényt leöblít folyó vízzel, ami így nem elfolyik, hanem gyarapítja az álló vizet..)
2012. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

2 felnőtt,2 kis gyerek,mindennap kádban fürdés,mi tusolunk. Nyáron medence töltés(7m3),s így a havi átlag 7,5 m3.

A mosás minden második nap,mosogatás géppel(sokat lehet spórolni).

A 10 m3 szerintem elfogatható,vegyetek mosogatógépet.

Egy mosogatás csak 15 L víz!

2012. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak viszonyításképpen:

2 felnőtt, 2 gyerek, ebből 1 felnőtt, 2 gyerek egész nap itthon, kéthavonta megy el 12-15 m3 víz.

Heti 5-7 mosás, napi 1-2 mosogatás (mosogatógéppel!), gyerekek kádban fürdenek, mi zuhanyzunk.

2012. jan. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi köszi!! :-)

kedves utolsó, akkor Ti nagyon jól spóroltok...Én nem tudom mit csinálunk, hogy ennyi elmegy...

már arra is gondoltam, hogy a mosógépünk hiába szuper, súlyautomatikás, de csak 4,5 kg-os, lehet, hogy arányaiban több vizet használ el...sajnos mikor vettük, még nem gondoltam, hogy lesz babánk, és csak kettőnkre vettem a mosógépet...most nagyon elkéne a nagyobb...

Mosogatógépet nem tudom hová tenni, így se férünk...megpróbálom a nem folyóvizes mosogatást...bár tőlem nagyon messze áll, nem ezt szoktam meg, de hát muszáj változni...:-)

2012. jan. 9. 12:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi is panelből jöttünk, de már ott is addig tetriszeztem a 1,8 m x 1,9 m-es konyhácskával, amíg be nem fért a mosogatógép. Mivel mindent azzal mosogatok (na jó, a teflon edényeket nem), ezért a mosogatótálcát a sarokba raktam. Így simán befértünk, sőt, mivel pici volt a panel lakás még a mosógép is a konyhában volt :)


Bő egy éve költözünk kertes házba, itt schell szelepes volt a wc (amíg nyomod, addig jön a víz), most olyan wc tartály van, ami 0,5 - 10 l-el öblít: így, hogy egész nap itthon vagyok a gyerekekkel, nagyon sokat számít.

Egyéb praktika: mosógép tele indul (max heti egy féladagot mosok). Ha nem fér bele a költségvetésbe egy új, akkor miért nem vesztek akkor egy felújított mosógépet? Mi tavaly vettünk egyet: indesit mosó-szárítógép 40eFt, 1 év garival.

2012. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

tetrisz :-DDDD ez nagyon jó!!

Most megpróbálom egyenlőre a nem folyóvizes kézi mosogatást, aztán meglátom...

a budin nekünk is olyan van, hogy addig jön, míg húzom, tehát az relatíve spórolós.

A mosógépünk-és a teljes konyhánk 3 éves, huh, állatira utálok felújítani, nem nagyon szeretnék ilyewsmibe vágni már megint...remélem ha visszafogom a mosást, meg a mosogatást, mát érezhető lesz vmi...

köszi mindenkinek!

2012. jan. 10. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!