Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a Vatera, meg...

Hogyan működik a Vatera, meg a Tesz-vesz? Nagyon szeretnék onnan vásárolni, de őszintén szólva egy kukkot sem értek az egészből.

Figyelt kérdés
El tudná vki részletesen mesélni?Pl. mi ez a licit dolog?Hogyan egyezünk meg?Az illető elküldi nekem postán ha pl. 200 kmre lakik tőlem,és nem tudunk érte mmenni?És kiszámlázza a postaköltséget?Mi rá a garancia h működik is az adott áru pl. légzésfigyelő?És arra h olyan állapotban van e,mint ahogy ő mondja pl. babakocsi?
2009. máj. 24. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Regizni kell,hogy tudj licitálni.Annyi az egész,hogy bejelentkezel,kiválasztod a cuccot,majd adsz érte x összeget.Ha mondjuk ki van írva,hogy a min összeg a termékért 5000ft,akkor adj érte 5001-et.Ha csak 1 ft,akkor írd be h 1 és annyiért megkapod ha szerencséd van.Az aukció végéig várni kell,tehát közben licitálhatnak rá erre figyelni kell,mert akkor nem te kapod a terméket.Ha licit nélküli,akkor leütöd és megkapod a lejárat előtt.Ezután átutalod a pénzt,és küldik neked postán a cuccot.Ezért neked kell fizetni kivéve ha oda van írva h ő állja
2009. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
lemaradt még:meglehet nézni,h mennyi pozitív dolog van az eladóról.ha sok a negatív az gyanús,ha nem akkor ok.Termék a képen azon látod ha baj van de előtte is tudsz kérdzeni.Am én vagy 100x vásároltam mindig szép árut kaptam:)
2009. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
56%

Szia!


Én is akkor kaptam rá az aukciós oldalakra, mikor az elsőt vártam. :)

A licitálás a dolog lényege, tehát adva van egy áru, indul egy x árról. Akinek megtetszik, licitál rá, és ha az aukció befejezése pillantában az övé a legmagasabb licit, akkor ő nyerte meg a terméket. (És akkor köteles is megvenni). Utána vagy átveszed személyesen, vagy postán elküldi neked, ilyenkor általában előre el kell utalni bankszámlára vagy lakcímre rózsaszín csekken a termék árát + a postaköltséget. Néhány eladó bevállaja, hogy utánvéttel küldi el a megnyert dolgot, de ezt nem nagyon szeretik, mert kockázatosabb, és a vevőnek is jóval drágább (az utánvétnek is van elég magas költsége). Van olyan is, hogy fix áron, vagy villámáron elviheted a terméket, ha az eladó megadott ilyen opciót, ilyenkor nem kell kivárni az aukció végét, hanem azonnal a tiéd a dolog.

MInden felhasználót (eladót és vevőt is) minősíteni lehet az adásvétel után, azt a nevük után kis számok jelentik, és részletesebben is meg lehet tudni, ha rákattintasz, hogy pl. az illetőnek hány pozitív, semleges vagy negatív tranzakciója volt. Nyilván minél több valakinek a pozitívja, annál megbízhatóbb, persze egy kezdő is lehet megbízható, csak neki még nem sikerült olyan sok pontot gyűjtenie.

Mindenesetre ez egy picit bizalmi dolog is, de én eddig még sosem csalódtam. Egyszer volt olyan, hogy egy játék mégsem volt megfelelő (el volt törve egy helyen, visszaküldtem az eladónak, ő meg visszaadta a pénzemet.)

Alapjában senkinek nem érdeke, hogy csaljon, mert akkor nagyon hamar elveszti a hitelét, és senki nem fog majd tőle vásárolni. Még vásárlás előtt lehet kérdezgetni az eladóktól is, esetleg újabb képet kérni, stb.

Én nagyon szeretem, már rengeteg klassz fogásom volt ott, igazi kincsekre akadtam!!!

Vágj bele, nem bánod meg szerintem!

2009. máj. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Merjek pl. 40-50 ezer ft-ot elküldeni egy babakocsiért?Előre?Nekem ez olyan furcsa,a mai világban..Vagy akár 10 ezret egy légzésfigyiért,ami esetleg nem működik?
2009. máj. 24. 19:54
 5/7 A kérdező kommentje:
A válaszokat azért köszönöm,sokat segítettetek:)
2009. máj. 24. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá, hogy belemegy-e a postai utánvételbe esetleg a személyes átvételbe.


Ha nem akkor nézd meg az értékelését. Ha legalább 20(!) pozitív értékelése van és senki sem írta, hogy "lelépett a pénzemmel" akkor én ki merném fizetni előre az 50ezret.


Ha átvernek akkor a vateránál be lehet jelenteni, akik elvileg csinálnak valamit, de ezt a részét már nem tudom.


Igazából a legtöbb eladó simán rábeszélhető a postai utánvétel/személyes találkozóra, hiszen senki sem akar a mai helyzetben pont emiatt elesni a vásárlótól.

2009. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy merj. Vaterán, teszveszen meg kell adnod a címedet, bankkártya számodat, amit meg is kell erősíteni eladásnál. Nincs olyan hülye, aki átverni, mert akkor bukik ő is. Én külföldi oldalakról (ebay, amazon) szoktam vásárolni, még soha sehol nem vertek át. Nem érné meg nekik.
2009. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!