Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérlőt kirakni hogyan lehet...

Albérlőt kirakni hogyan lehet ha nem fizeti a közüzemi számlákat és bérleti díjat?

Figyelt kérdés
Szerződésünk van, és az első 2 hónapot fizette, azóta viszont se bérleti díj, se rezsi, semmi.. 220000ft tartozás van (villany, gáz, fűtés, víz, hő). A szolgáltatók nem kötik ki őket, mert az én nevemen van minden, szóval fizessek... Ők az apeh-al fenyegetőznek.. Semmi elismervényt nem adtam a 2 hónapról amit fizettek, szóval nekik sincs bizonyítékuk, viszont piszok nagy a tartozásuk. A kaució ennek csak a harmadát fedezi, és közben ketyegnek az órák. Felszólítottam írásban (nem veszi át) szóban (kiröhög) Egy 4 éves kislány is él a lakásban. Mit tehetek?? A rendőrség bírósági végzést akar, anélkül nem csinál semmit.
2012. jan. 10. 11:33
 1/9 anonim válasza:

Olyan nincs hogy a szolgáltató nem köti ki őket.

Amikor a mi albérlőink nem fizettek simán kikapcsolták az áramot a házba.

Utána nagy nehezen sikerült kidobatnom őket de 480 ezer forinttal így is lehúztak.

2012. jan. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
480e nagyon durva!!Ezt szeretném megelőzni,mert pont az anyagi helyzetem miatt adtam bérbe, és még ezt sem fogom tudni fizetni :(
2012. jan. 10. 11:55
 3/9 anonim válasza:
Sajnálom a 4 éves kislányt de ha nem akarsz eladósodni akkor intézkedned kell..
2012. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Polgári peres úton kirakhatod őket, de sajnos az sok idő. :( Viszont amennyiben a te neveden van a rezsi, akkor simán lemondhatod az áramot, gázt, stb. Sajnos ez is a te költséged, de a polgári peres eljárásban ezeket is követelheted. Adóztál rendesen a bérleti díj után? Mert ha nem, akkor téged is szépen meg fognak büntetni.
2012. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem adóztam, de nagyon nincs is miért, hisz csak 2 havi bérleti díjat kaptam! Ezt még a májusi bevallásban beírhatom és nem haladja meg az adó a 10000ft-t. Meg egyébként sincs bizonyíték, hogy átvettem/átadták a pénzt. (van egy számlatömböm még 9 évvel ezelőttről,amikor bérbe volt adva a lakás, abba simán beírhatom az összeget és nem lesz ráírva, hogy fizetve) Perre nem vinném a dolgot, mert addig simán eladósítanak még jobban a peres időszak alatt. Most próbálom ellehetetleníteni a tartózkodásukat hátha az egyik ismerős elintézi az eon-nál, hogy leszedjék a mérőórát... Az már fél siker!
2012. jan. 10. 12:27
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Én a következőt tettem hasonló okok miatt(csak nálam 180 ezer forint tartozást halmoztak fel,amit nem voltak hajlandóak fizetni) Mivel engem is kiröhögtek,hogy gyerekkel nincs jogom kidobni őket a saját lakásomból,így én a következőket csináltam

-kiköttettem a villanyt,és a vizet is elzárattam.(gáz nem volt,így azzal nem kellett foglalkoznom,minden árammal működik.Villanytűzhely,még a fűtés sem gázzal ment)

-Amikor nem voltak otthon(dolgoztak,agyerek oviban) felbéreltem 4 ruhásszekrényű emberkét akik szépen összepakolták a személyes dolgaikat,és kitették a lakás elé.(bútorozott lakást adtam ki,így jóformán csak a ruhájuk,személyes tárgyuk volt csak) A zárat kicseréltettem.

Első alkalommal az apuka betörte a lakás ajtaját.Így feljelentettem,hogy betörést okozott.

Végül elmentek.

Jelenleg én külföldön élek,és a lakásom jelenleg is üresen áll.Soha többé nem adom ki.

2012. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát sajnos most az a helyzet, hogy állítólag nem mehetek be a saját lakásomba, mert feljelenthetnek, hogy elloptam valamit... Én üres lakást adtam ki. A villanyt tudom csak kiköttetni, mert a víz és fűtés központi, vagy csak lakáson belül lehet elzárni, ahova nem mehetek be.... No, de villany nélkül meg nem tud mosni, tv-ni, internetezni stb. Nagyon nagy tanulság ez nekem, és még milyen drága!!
2012. jan. 10. 12:36
 8/9 anonim válasza:
Van aki annak ellenére se megy el hogy leszeded az ajtókat ablakokat,gázórát elviteted,villanyt vizet kikötteted.....befóliázza,beszögeli az ajtót és marad.csak idegesíteni lehet,hogy mivel?hát ötleteket azért nem szeretnék ide kiirni.
2014. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Jonnyfiú válasza:
Csak bírósági végzéssel, ha erőszakhoz folyamodsz, akkor akár börtönbe is kerülhetsz. Azért védi a törvény a bérlőt, mert nagyon sok visszaélés volt a tulajdonosok részéről (tisztelet a kivételnek). Sajnos a sok szélhámos miatt most ott tartunk, hogy gyerekkel nem lehet kivenni egy albérletet.
2014. júl. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!