Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A családi pótlék csak addig...

A családi pótlék csak addig jár, amíg tanuló vagyok. Ha megszakad a tanulói jogviszonyom, akkor a családipótlék is, ugye jól tudom?

Figyelt kérdés
Lehet rosszul értem.. Ha viszont jól, akkor a kérdésem az lenne, hogy miután mindkettő megszakadt, de rá kb. egy hónapra újra van tanulói jogviszonyom, akkor a családi pótlék is újra jár? Vagy onnantól, hogy egyszer megszakadt, már vége?
2012. jan. 13. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Újra igényelheted. Persze meg kell felelned a törvényi követelményeknek (tanulói és nem hallgatói jogviszony és annak a tanévnek a végéig kaphatod, amelyikben betöltöd a 20. életéved)
2012. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Nem feltétlen addig jár, amíg tanulói jogviszonyban vagy!


Én felsőfokú képzésen vagyok, iskolarendszerű képzésben és mivel betöltöttem a 20-at ezért már nem jár a családi. Úgyhogy ez a kortól is függ.

2012. jan. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment mindenkinek a zöld kéz
2012. jan. 14. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!