Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feladtam a postára egy csomago...

Feladtam a postára egy csomagot, de nem érkezett meg a címzettnek, Ő bemegy a postára kártérítést kérni akkor mit fognak neki mondani vagy mit tud csinálni?

Figyelt kérdés
Ki tudja deríteni hogy adtam fel neki csomagot vagy ilyesmi???nem akarom az legyen, hogy fel sem adtam!!!
2012. jan. 13. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha ajánlva adtad fel, akkor annak nyoma van.


Ha viszont csak simán, akkor az el is tud keveredni és azért a posta nem vállal felelősséget.

2012. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja és a simán feladást nem is tudod bizonyítani.


Én így csak saját felelősségre postázok, bár legtöbbször úgy sem. Épp az ilyen bakik miatt...

2012. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!!!feladtam a csomagot!!!!!de félek hogy feljelent vagy ilyesmi, lehet belőle bajom???
2012. jan. 13. 19:06
 4/9 anonim ***** válasza:

konkrétan milyen formában adtad fel?

levél vagy csomag volt? nyomonkövetési számod van?


vatera/teszvesz volt? megbeszélted vele, hogy milyen formában adod fel a cuccát?

2012. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ajánlottan elsőbségivel adtam fel!!!telefonról van szó!!!de nem kaptam semmilyen papirt a postán csak a blokkot róla, ami meg már nincs meg...:/
2012. jan. 13. 19:33
 6/9 A kérdező kommentje:
egyik oldal se...
2012. jan. 13. 19:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ajánlva adtad fel, akkor vissza kellett kapnod az ajánlószelvényt, amin kitöltötted a saját neved és a címzett nevét.

Ezt bedugták a gépbe és az ráírta hogy hányadikán és hány óra hány perckor adtad fel + van rajta "kód" ami alapján lehet keresni a csomagot, hogy épp hol van.



Ha nincs ajánlószelvényed, nem tudod bizonyítani hogy feladtad a telefont.

Emiatt akár (főleg ha nagyobb értékű) simán feljelenthet az illető.


Legjobb ha visszautalod neki a pénzt. Ha valóban nincs meg a csomag.

2012. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hmmm bazz ez igy nem jó...
2012. jan. 13. 19:51
 9/9 anonim ***** válasza:
ha csak blokkot kaptál, akkor nem ajánlva adtad fel...nem mellesleg az sem biztos, hogy teljes kártérítést kapnál, ha ajánlva ment volna, mivel úgy csak a feladási díj 15szöröse a kártérítés, ami aligha fedez egy telefon árát..perkálj a vevődnek, ha hülye voltál
2012. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!