Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan spórolhatnék?

Hogyan spórolhatnék?

Figyelt kérdés

Mindig nagyon jól osztottam be a pénzt de most kicsúszott a talaj a lábam alól.

25 éves vagyok, a férjem 31 és egy éves a kisfiunk. Hirtelen felszaporodtak a kiadások, amiket nem tudok úgy kirendezni, ahogyan eddig. Férjem 3 hónapig munkanélküli volt és albérletben vagyunk. Albérletet váltottunk a hónapban, ez olcsóbb és a rezsije is elfogadhatóbb sokkal. De a kiadásaink: előző albérlet rezsije, ami fontos, ennek a lakásnak a rezsije és albérleti díja, két bank, elmaradt a gyerektartás (4. hónapja) és élnünk is kellene.

Mit tudnátok javasolni, hogyan oldjam meg ezt az átmeneti káoszt?

Előre is köszönöm! Nem kritikákat kérek, ezt leszögezném, hanem tanácsokat, véleményeket, tapasztalatokat, stb.


2012. jan. 14. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:

" elmaradt a gyerektartás"


Nem éltek együtt? (ez azért elég lényegi szempont...)

2012. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, eddig hogyan és mivel tudtatok spórolni.


Ha jól értem, a férjednek az előző házasságából/kapcsolatából van egy másik gyereke és oda fizet gyerektartást?

Ha a tartásdíjat a korábbi munkahelyén kapott bér alapján állapították meg, amikor munkanelküli lett, akkor kérhet(ett volna) új összeg megállapítást, hiszen azt mindig a jövedelem adott %-ában határozza meg a bíróság.


Ha albérletet váltottatok, miért jelentkezik duplán a rezsi? Abban is már elmaradásotok volt?

Az átmeneti időre, amíg egyenesbe jöttök, nem tudtok kölcsönkérni szüleitektől vagy testvéreitektől? (baráttól, távoli rokontól szerintem ne, ill. közeli családtagtól is csak akkor, ha ő jobb helyzetben van).


Ha ennyire rosszul álltok, nem gondoltál arra, hogy te is visszamennél dolgozni, esetleg részmunkaidőben, 4 vagy 6 órában? Bár nem tudom, mennyi a mostani gyed-ed és mennyi lenne a fizetésed. Kisfiad mehetne bölcsibe (így nem egész napra). Otthoni munkát nem tudnál vállalni? (Nem tudom, mi a szakmád, végzettséged).


Amin lehetne spórolni, kis dolgok: készételek helyett főzés, nagyobb adagokat egyszerre, maradékot lefagyasztani. Jól megnézni, hol, mit vásárolsz, akciók figyelése. Új dolgok helyett használtat venni (ruha turkálóban vagy vaterán, stb.) A fűtésen nem tudom, lehet-e sprórolni (ha szabályozható), 1 fokkal ha lejjebb veszitek, már jelentkezik a számlában.


Kéne készítenetek egy részletes kiadási tervet, excelben, pontosan felírni, mire mennyit költötök, utána nagyon szigorúan átnézni, hogy mi a "kötelező" tétel, és mi az, amin lehet faragni. Pl.ilyen helyzetben minden luxusról le kell mondani, pl. csoki, túrórudi, cigi, sör... kinek mi van. A kötelezőknél azt végiggondolni, hogy nem lehet-e azokt olcsóbban kihozni, pl. pelenkát a gyereknek muszáj venni, de lehetne-e olcsóbban (pl. márkaváltás, DM bababónusz kedvezmény).

2012. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A férjem fizet előző házasságból született gyerek után tartásdíjat.

Az akciókat mindig figyelem és azok alapján SÉTÁLOK boltba.

Mentőszakápoló a szakmám és ebben dolgozom, az itthoni munkavállaláson lehetősége így viszonylag alacsony, bár adtam fel hirdetést, szakápolási feladatok otthoni elvégzésre de csak Forever Living és társai "csaptak le" rá.

Az előző albérletünkből, mivel két hete költöztünk, kb. most jött ki az elmúlt időszakos rezsink, amit azonnali hatállyal kellene kifizetnünk, ezt rendezni is fogjuk a következő gyedből. A gyed 82.000Ft. semmire nem elég albérlet mellett. Azért költöztünk ide, mert a férjem munkahelye a házunkkal szemben van, én járok iskolába, szintén 15 perc sétára van innen és ez a lakás komtávhővel fűthető illetve azzal fűtik, az előző gázzal volt megoldva, már spórolás. Az itteni internet is lényegesen kedvezőbb árú.

Spórolás alatt azt értettem valójában, hogy például ti, hogyan spóroltok. Amik lényegek. Főzés, energiatakarékos izzók használata, esetleg valami plusz energiaadó műszer vagy akármi. Szerintem nagyon jól beosztjuk a pénzünket, mondom sosem volt eddig gond, nincsenek nagy igényeink, a márkátlan termékekkel, kínai ruhákkal szükség esetén teljesen jól elvagyunk. Csak most felsokasodott a három hónap munkanélküliség miatt és amolyan sorrendet szeretnék felállítani, ehhez kérnék még tanácsokat, mások véleményeit, gondolatait, hogyan kellene rangsorolnunk a dolgokat. Elsősorban a megmaradt rezsinket szeretném rendezni de azt az utolsó fillérig, aztán bank, stb.

4 órában ha visza is mehetnénk dolgozni sokkal kevesebbet kapnék, mint a gyed.

2012. jan. 16. 07:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!