Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem kaptak a szövetkezet...

Miért nem kaptak a szövetkezeteknél Tescos munkavállalási igényeket?

Figyelt kérdés

Ahol vagyok szövetkezet, szinte csak Tesco-val foglalkozik, és már dolgoztam is decemberben egyik tescoban.

- Múltkor bementem a Diákmánia iskolaszövetkezethez és csak azt a választ kaptam amikor érdeklődtem, hogy ők most egyátalán nem kaptak még semmilyen tesco-tól igényeket..

Emiatt elkeseredtem és inkább a Diákmánia iskolatszövetkezet mellett regisztráltam még egy szövetkezethez (Rébusz), de ott is csak ezt mondták, hogy még nem kaptak semmilyen Tesco-s melókat ők sem.


Fognak kapni? Remélem.. Nagyon szeretnék még dolgozni..


2012. jan. 17. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Központi döntés alapján, jelenleg minimális diák dolgozót foglalkoztat a Tesco. A jövőben ez bizonyosan változni fog:)
2012. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát akkor lesz még lehetőségem dolgozni tescoban?:D
2012. jan. 18. 16:41
 3/14 anonim ***** válasza:
Egész biztosan. De ennyire élvezed a Tescozást? Van más diákmunka is...
2012. jan. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Konkrétan eddig egy Tescoban dolgoztam helyileg, de én ott szerettem nagyon.Jó fej embereket ismertem meg.Meg nincs messze tőlem
2012. jan. 22. 10:43
 5/14 Dincyke válasza:
Én 4 éve dolgozom diákmunkában, jelenleg diákvezető pozícióban, úgyhogy bármilyen kérdésedre szívesen válaszolok! A TESCO és a diákszövetkezetek (lényegtelen, hogy mi a neve) között olyan megállapodás készült, miszerint köteles a TESCO a rendelést (diákigényt) heti szinten elküldeni a projektvezetőnek, aki továbbítja ezt a diákoknak. Azt tudnod kell, hogy mint minden cégnek, a TESCO-nak is van egy pénzügyi kerete, amit nem léphet túl. Ez általában havi lebontásban van nekik megadva, ezért fordulhat elő, hogy kevesebb diákot rendelnek. Mivel december hónapban a legnagyobb a forgalmuk (és mivel náluk az évzárás nem dec. 31., hanem február 28-29.) ezért úgy próbálják erre a pénzt előteremteni, hogy január és február hónapban csak minimális rendelést adnak le. De ne aggódj, a TESCO nem egy szezonális munkahely (ellenben a címerezéssel, szórólapozással) ezért az év többi részében is tudsz náluk munkát vállalni, sőt, ha jól dolgozol, akkor név szerint téged kérnek a munkára. Reméelm tudtam segíteni! Üdv: Dius
2012. febr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves Dius!

Azt hiszem szerencsés vagyok, hogy pont egy ilyen ember mint ön, találta meg a kérdésemet. Köszönöm szépen, hogy időt szán rám, és ilyen remek, számomra fontos, megfogalmazott választ kaptam. Elnézést, tegezhetem? :-)


Sajnos, ma is próbálkoztam, mert én reménykedős típus vagyok, mert nagyon szeretnék a Tököli TESCOban dolgozni. Ezért felmentem pestre az iskolaszövetkezetemhez, érdeklődni, és nem volt felesleges. Ne haragudj, mesélhetek?


Tehát először alá kellett írnom egy jövedelmi papírt, ami még oké. 16 évesen először írtam alá ilyesmit. Egyébként november óta vagyok tag, és még csak decemberben dolgoztam azt hiszem 10 alkalmat a tököli tescoban de nagyon megszerettem. Sajnos, ma az iskolaszövetkezetben a hölgy, arra kért, hogy az "iskolaszövetkezeti" pólót és a tescos kitűzött adjam le nekik, mert nem várható tescos munka egy ideig, és nem is tudják mikor lesz újra. Én tényleg igyekeztem, hetente jártam be, hívogattam őket van-e munka, de ma tényleg úgy érzem, ez már reménytelen, ezért próbáltam más iskolaszövetkezethez is regisztrálni, és megint mennék máshova, de a válaszod után, akkor látom ez felesleges lenne. Csak annyit tehetek akkor, hogy várok.


Ezt csak ha érdekel:

Sok embert megismertem a tököli tescoban, ezért néha bemegyek köszönni nekik. Nos, az osztályvezetőm akkor azt mondta, hogy februárba ne várjak munkát náluk, mert szerinte biztos nem lesz, és még talán márciusban sem. Nincs pénz , és így is elküldenek embereket. Olyan reménytelennek tűnik. Egy másik ott dolgozó, akit megismertem, pedig idézem: "igen ilyenkor ez van.január minden területen ez a csend és hulla szag.nem megy semmi."

2012. febr. 1. 19:45
 7/14 A kérdező kommentje:

Szeretném még egyszer megköszönni a segítséget. Remélem ennek ellenére, hogy elvették a pólót meg a kitűzőt, lesz még munka a TESCO-kban, mert úgy vette el, mintha már soha nem lenne többet ennél a szövetkezetnél ilyen munka. Tehát, akkor mindegy melyik szövetkezetnél vagyok? Diákmániánál vagyok, de akkor maradjak is a fenekemen? Esetleg ha tudsz itt Pest megyében jó szövetkezetet, mert ez nem lenne az, szívesen megfogadom a tanácsod. Nem szeretnék lemaradni semmiről. :-)


Köszönöm és hálás vagyok nagyon! További szép napot! Én pedig reménykedek továbbra is. :-)

2012. febr. 1. 20:10
 8/14 Dincyke válasza:
Azzal kezdeném, hogy 20 éves vagyok, úgyhogy természetesen nyugodtan tegezhetsz. :) Én jelenleg Pécsett dolgozom, ezért sajnos nem tudom, hogy Pesten milyen diákszövetkezetek működnek aktívan. Úgy gondolom, hogy amik nálunk megtalálhatók, azok Pesten is működnek. Én a Rébusznál kezdtem, de csupán 1 évig voltam náluk, mivel az éves tenderbe akkor nem kerültek be. Ezután váltottam a Pannon-Work-re, náluk vagyok immár 3 éve. Pécsett is ugyanez a helyzet, - mint az országban mindenhol - ebben a hónapban ne számíts semmilyen rendelésre (kivéve, ha épp leltárt tartanak, mert olyankor nem számít, h van-e rá pénz, olyankor kell a diák munkaerő is). Azt tudom javasolni, hogy felesleges 2-3 naponta hívogatni, illetve keresni a projektvezetőt, hiszen ezen kívül is számos dolga van. Elég, ha bemész hozzá 1x, és megkéred, hogy feltétlenül hívjon fel téged, vagy ha márciusban se keres téged, akkor 1x felhívni, hogy nem felejtette-e el. Pécsett is rengeteg diákot foglalkoztatnak a diákszövetkezetek, ezért nem valószínű, hogy új embereket vesznek fel, de ha decemberben (a nagy hajtás idején) nem hagytad őket cserben, akkor számíthatsz arra, hogy nem egy újat fognak hívni, ha kapnak rendelést, hanem téged. Annyit még tehetsz az ügy érdekében, hogy szólsz a TESCO-ban az osztályvezetőnek, akinél voltál, hogyha lesz rendelés(amiről ő mindenképp tud) jelezze a HR-es személynek, aki továbbítja a rendelést a szövetkezetednek, hogy veled meg vannak elégedve, és ha lehetséges téged keressenek először, és ha nem tudod elvállalni, akkor hívják a többi diákot. A diákmunka megalapozhatja a későbbi jövődet! (Jelenleg a TESCO mellett az Adóhivatalban is melózok diákként, és nem kizárt, hogy júniustól, ha végzek az egyetemen, felvesznek ide.) Sok szerencsét kívánok neked!!! :D
2012. febr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szuper! Köszönöm!!! Itt válaszoljak továbbra is, vagy üzenetet írjak? Ahogy gondolod!


Egyébként azt még mindig nem értem,ha csak átmeneti ez az időszak, akkor tényleg miért kell begyűjtésre kerülni-e a pólónak meg a kitűzőnek. Mi értelme több ezer diáktól vissza venni ezeket csupán 1-2 hónapra? Remélem tényleg nem azért, mert nem lesz többet a Diákmániánál TESCO jellegű munka. Egyébként még hozzátenném, hogy osztálytársam rávett és regisztráltunk a PannonWork-höz is pár napja,így tagja vagyok ott is! :-)Nagyobb lesz így az esélyem a munkára azt hiszem. Köszönöm a választ, és megfogadom,úgy fogok cselekedni, ahogy írtad. Bár a szövetkezetnél nem tudom, mondjam-e hogy "azért írjatok fel", amikor ők azt mondják, hogy fogalmuk sincs mikor lesz munka, meg azt mondogatják nem lesz. Mindegy, ezért vannak ott, hogy segítsenek, maximum nem ír fel.


Igen, én úgy érzem aktív voltam a Tököli Tescoban náluk. December 9. kezdtem először és dec.24. volt az utolsó beosztásom, e közt 7 beosztásom volt, és mindegyiken megjelentem, nem mondtam le egyiket sem, időben ott voltam (sőt előbb kezdtem mindig), és nem volt velem gond. Több beosztást is vállaltam volna, de ennyi volt sajnos.

Ilyen van, hogy konkrétan név szerint engem is kérhetnek?

Áhh, kizártnak tartom, hogy emlékeznének ott rám, és a nevet is tudják,stb... :-) Az biztos, hogy nagy öröm lenne az életemben, ha még is így történne.


Azon még gondolkodok, hogy az oszt.vezetőmet megkérjem emiatt. Nem akarok kellemetlen helyzetet, meg így megkérni őt, hogy "ha lesz, akkor légyszíves engem". Egyébként nagyon kedvelem az oszt.vezetőt, de biztos van elég dolga, és nem akarom még ezzel is zavarni.


Őszintén köszönöm Dincyke, hogy ennyi időt szánsz rám és ilyen sokat segítesz! Örök hála! Nagyon hasznosak a hozzászólásaid. :-)

2012. febr. 7. 21:50
 10/14 Dincyke válasza:
Jól tetted, hogy regisztráltál másik diákszövetkezethez is, hiszen annál több esélyed van a munkára. Ha az osztályvezető meg volt elégedve veled, akkor kérés nélkül is mondani fogja a nevedet a rendelés leadásánál! Örülök neki, hogy segítettem, ha még bármilyen kérdésed van a témával kapcsolatban, akkor írj nyugodtan, csak küldj egy privát üzit, hogy írtál, mert csak arról kapok e-mailben értesítést, és nem mindig járok fel erre az oldalra. Üdv, és sok sikert! :)
2012. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!