Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hűségszerződés esetén az...

Mágus77 kérdése:

Hűségszerződés esetén az ÁFA-emelés áthárítható az ügyfélre, ha a szerződésben csak a bruttó összeg volt meghatározva?

Figyelt kérdés
Nem 2400+ÁFA, hanem br. 3000. Vagyis ÁFA ide, ÁFA oda én 3000-t szeretnék továbbra is fizetni. :)

2012. jan. 20. 00:34
 1/8 tetro ***** válasza:
ez nem úgy működik... a hivatalos szerződésben nettó összegre szerződsz. nincs mit átterhelni rád, mert az áfa a végfelhasználót sújtja. az te vagy.
2012. jan. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az van benne, hogy bruttó 3000, az a tavalyik ÁFA-val egyértelműen 2400+ÁFA... De érdemes lenne elolvasni azt a bizonyos hűségszerződést.
2012. jan. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Uraim! Ennél komolyabb válaszokat vártam. A szerződés 6/1 oldalán, illetve a I. melléklet 2/1 oldalán ki van írva: havi összeg - br. 3000 Ft, a II. melléklet 1/2 oldala hivatkozik a beüzemeléskor kapható III. mellékletre, amin szintén br. 3000 Ft szerepel. Ilyen hülyeségekre nem vagyok kíváncsi, hogy el kellene olvasni a szerződést.


1. Mit mond az ÁFA törvény erről a helyzetről?

2. Mi van akkor ha a szerződés "a fizetési feltételek változása" pontot nem ismeri, s így nem hivatkozik a cég ÁSZF-jére, ami azóta nyilván tartalmazza azt - amit a hűség aláírásakor még nem -, hogy az ÁFA-változás az ügyfelet terheli. (Tudniillik így az ÁSZF ezen pontja nem lehet rám nézve kötelező, hisz a szerződés nem tartalmazta, nem hivatkozott erre a lehetőségre)

2012. jan. 20. 18:25
 4/8 tetro ***** válasza:
ha a szerződésben az van, hogy bruttó 3000, akkor az nettó 2400 jelent. szerződés nem köthet ki bruttó árat. számviteli törvény szerint mindig nettó + áfa. az áfa végfelhasználói adó, így te fizeted meg. mit nem lehet ezen érteni?
2012. jan. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A szerződésben az van, hogy brutto 3000 (3 helyen szerepel). Nettó ár sehol sincs feltüntetve. Vagyis az tavaly nettó 2400 Ft-ot, idén meg nettó 2362 Ft-ot jelent.

Vagy idén is nettó 2400-at jelent, ami bruttó 3048?

Az, hogy nettó ár nem szerepel a szerződésben, az nem vitatéma. A szolgáltató is elismeri, ezen nem lehetett egy percig sem vitázni. Az is nyilvánvaló, hogy tavaly mennyi volt volt a nettója. A szolgáltató viszont azt nyilatkozta az ÁFA-emelést ők nem fogják lenyelni. És a szoftvert nem lehet átprogramozni szerintük... és a jogászaik vizsgálják a kérdést.

Én a bruttó árban egyeztem meg velük. Semmi kifogásom nincs az ellen, ha tavaly 2400,- Ft + ÁFÁ-t számláznak. Csak az ellen, ha idén is ennyit. Idén számlázzák a 2362,- Ft+ÁFÁ-t, ugyanúgy, mint azoknak, akikkel pl. a mai nap folyamán állapodtak meg a bruttó 3000,- Ft-ban. Érdekes, hogy velük sem 2400,- Ft+ÁFÁ-ban. De ezek szerint az ő nettójuk 2362-t lesz. Szóval engem másik 12591 emberrel együtt szívatnak, közel 14,8 millió Ft miatt. Mert mi már úgy szerepelünk az adatbázisukban, hogy 2400. Pedig nem. Mi egy másik táblázatban kellene, hogy szerepeljünk, úgy, hogy 3000.

2012. jan. 20. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, ne olvasd el az ÁSZF-et, menj a bíróságra, és fejedre fogják olvasni az ÁSZF-et, csak nem azt a pontot, amit emlegetsz, és vesztesz...
2012. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert! (T-Home)

A szolgáltatónak joga van a tőle független áremelkedést továbbhárítani, ha az az üzemvitelt veszélyeztetné (értsd: nem akarja lenyelni).

Nincs joga emelni az előfizetői díjat (a nettót)..

Ennyi... (Nem tudom hol van, múltkor megkerestem, benne van az ÁSZF-ben, de nem kell hinni nekem, kösd az ebet a karóhoz)

2012. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. júl. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!