Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meskán kézműves termékeket...

Bremai kérdése:

Meskán kézműves termékeket szeretnék folyamatosan feltölteni és árulni, magánszemélyként, munka mellett. Lehetséges ilyen formában?

Figyelt kérdés

Van állásom, mellette kiegészítésként szeretnék Meskázni.

Állítólag magánszemélyként nyugodtan árulhatok (évi 800e ft-ig adómentes,).

Állítólag a folyamatos kereskedelmi tevékenység (mindíg van feltöltve tárgyam) adóköteles.

Állítólag létezik egy "kézműves kártya" kedvezményes adózási feltételekkel.

Állítólag nem kell adózni meskás kereskedelemért évi 50e Ft/600E Ft/800e Ft alatt. Melyik igaz? Melyik vonatkozik rám?


2012. jan. 30. 13:50
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem hamarkodjátok el a választ. Annyit eddig sikerült megtudnom, hogy teljes állás mellett ki lehet váltani egyéni adószámot, amire már tudsz számlát kiadni. Elvileg így csak 10% adót kell majd rá befizetni, viszont anyagköltségtől a hirdetési papírig, mindent beírhatsz!

Na segítettem magamon? Majd még írok éves forgalom ügyileg.

2012. jan. 30. 23:31
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát. Félállás mellett elég egy adószámot beszerezni. Ügyfélkapun keresztül, okmányirodán túl, az apehtől. 10% adovisszateritessel. Teljes állásban egyéni vállalkozóként jobban jársz , mert minden költséget elszamolhatsz.

Lényeges: 200 e ft-ig adómentes, ha nem rendszeres kereskedelmi tevékenységből származik.

2012. febr. 1. 01:30
 3/7 anonim ***** válasza:
A 7.-es adószámnak néz utána, az kell neked.
2012. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Látom te már otthon vagy a témában. Ahogy neked nem nagyon válaszoltak, én is így jártam, senki nem veszi figyelembe sem a Meskával kapcsolatos kérdéseimet.

Nagy szemtelenség lenne azt kérni, hogy oszd meg velünk, hogy végül is mire jutottál? Nagyon megköszönném!

2012. aug. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
tényleg sok, egymásnak ellentmondó infó kering a neten, de a médiában is, pl. egyik tv-műsorban saját fülemmel hallottam, amint az adószakértő az évi 800 ezres határt emlegette, mint adómentes értékesítési lehetőséget, amennyiben a saját dolgaidat árulod ("garázsvásár"), egy másik viszont egy másik csatorna reggeli műsorában 600 ezret mondott, és a könyvelőmtől is ezt hallottam, tehát ez a valószínűbb verzió (a lényeg, hogy a saját dolgait árulja az ember, és amit valaki maga készít a két kezével, az szvsz saját holmi, hiszen se nem vásárolta, se nem kapta - bár tudtommal az sem kizáró ok, ha veszi vagy kapja az meber a dolgokat, a lényeg az, hogy ne vásárolja kereskedelmi céllal mondjuk egy nagykerben, vagy egy másik termelőtől, hogy azután haszonnal tovább értékesítse, mert az már kereskedelmi tevékenység, amely engedélyekhez kötött, és van adóvonzata, nem kevés).
2014. febr. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Azért nem válaszol jellemzően senki, mert nagy a zűrzavar a témában, és kicsit sem értem, hogy kinek-minek érdekét szolgálja ez, hogy nem adnak a témában világos és egyértelmű tájékoztatást az erre illetékesek, tehát a NAV-osok, bárki; vajon kinek az érdekét szolgálja ez az általános homály, amiben tartják azokat az embereket, akik próbálnak valamit kezdeni magukkal, hogy ne kopjon fel az álluk, amennyiben van szabad kapacuitásuk (idejük és energiájuk) arra, hogy akár gyes, gyed mellett, vagy munka után saját kézügyességüket és szabadidejüket váltsák némi kézpénzre... ez ugyan miben különbözik pl. az őstermelői tevékenységtől? Nem kéne hasonló módon, és főleg egyértelműen szabályozni a kézműveskedést is..?
2015. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
Kutakodtam amúgy én is a témában, de sokra nem jutottam, csak arra, hogy amennyiben a saját, nem használt, megúnt tárgyaidat árulod, az közteher-mentes; de ha te készíted saját kezűleg eladásra vagy rendelésre, akkor az már kereskedelmi tevékenység. Ez mire jó, amikor simán kijátszható? Csinálok egy rakat holmit MAGAMNAK, majd egy hét múlva megunom, és eladom, mert már nincs rá szükségem... Hát nem húlyeség? Nem lenne célszerűbb egy világos szabályozás, mondjuk egy meghatározott értékhatár megjelölésével, ami alatt nem számítana adóköteles kereskedelmi tevékenységnek, fölötte meg igen, és kész, ennyi.
2015. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!