Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bevont külföldi bankót hol...

Bevont külföldi bankót hol lehet forintra váltani?

Figyelt kérdés
Találtam egy régi kabát zsebében egy 100-as címletű svájci frankot, amit 1987-ben nyomtak, 2000-ben kivontak a forgalomból, de még 20 évig beváltható a wikipédia szerint. Csak azt nem tudom, hogy hol foglakoznak ilyennel. Van erről tapasztalatotok?
2009. máj. 31. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A svájci jegybank biztos ad érte 100 mai svájci frankot. Kérd meg egy ismerősödet, aki megy Svájcba, hogy cserélje be neked! Aztán itthon beváltod.
2009. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Elküldheted levélben is.

Ha ez sem megfelelő, ők beváltják (persze jutalékért): [link]

2009. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2009. máj. 31. 21:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül az történt, hogy vettem egy európai postakész borítékot, abban feladtam a bankót a svájci nemzeti banknak. Megírtam mellé a bankszámlaszámomat és a kérésemet, hogy váltsák be, igyekeztem úgy becsomagolni a pénzt a papír közé hogy ne lehessen kívülről látni mi van benne. Aztán reménykedtem. Végül valamivel több mint egy hét után ott virított a bankszámlámon az ellenérték. Picivel kevesebb mint amire számítottam, de ez az árfolyamingadozás miatt volt.
2009. szept. 26. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!