Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik diákszövetkezetbe...

Melyik diákszövetkezetbe érdemes szerintetek belépni?

Figyelt kérdés
Ami érdekelne: elsősorban Budapest, illetve Miskolc. Hol van a legtöbb és legjobb munkalehetőség,hol a leginkább korrektek,ahol normális helyekre közvetítenek ki,időben infot kap az ember az adott lehetőségekről,ahol időben,normálisan kifizetnek,stb.... Ilyen szempontok érdekelnek legfőképp.
2012. febr. 3. 00:10
 1/1 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Azt, hogy hol a legjobb abban nem tudok segíteni, mert nem voltam mindenhol. :-) Mesélek nálam hogy volt pontosan.

Én tavaly novemberben kezdtem. Nos, az iskolánkban volt egy hölgy, aki iskolaszövetkezettől jött és regisztrációs lapot töltettett ki olyan diákokkal akiket érdekelt a munka. Nos, amint kitöltöttem, másnap már jött is az sms-es hogy ha bemegyek személyesen az irodába, és szerződést kötök, meg ilyesmi már dolgozhatok is. Nem is ez a lényeg.

Diákmánia az iskolaszövetkezet neve. Legfőképp TESCO munkaigényeket adnak, de van más is..Én bementem az irodába, és szerződést kötöttem a Diákmániával. Segítőkészek voltak, és ha bármiféle hülye kérdésem volt, hívtam őket, és segítettek. Többször is hívtak, és foglalkoztak velem, hogy jó lenne-e ez a tesco nekem, ráérek-e? Ha nem tudtam hol van helyileg, elmondták hogy tudok bejutni, stb. Én soha nem vállaltam el, mert messze volt, de mindig hívtak ha volt más helyen lehetőség. Utána már én mondtam meg nekik, hogy melyek lennének azok a tescok amik jók lennének nekem, mert mindig hívtak,és nemet mondtam..Én csak egy tescoba akartam dolgozni, ami tökölön van, de arra azt mondták még nincs igény.


(Egyébként osztálytársammal kerestem melót, és megkértük őket, hogy próbáljanak minket berakni egy napra, ugyan oda,stb..)


Azt mondta felírja a nevemet és ha a tökölibe tescoba lesz igény, szólni fognak. 1-2 hét telt el talán, és lám. Csörgött is a telefon.. Teljesen azt hittem elfelejtettek totálisan engem, de nem. Hát ami akkor ért öröm, nagyon jó volt. Telefonon megbeszéltük a beosztásokat, nem kapkodott, elmondta mikor,hánykor, milyen osztályra menjek. Sőt, még osztálytársammal is tudtam dolgozni együtt, mert elintézték. Azért jó, ha ismerőssel mehetek ki együtt szünetre, meg az első melónk volt akkor és együtt izgultunk. :D Mikor elfogytak ott a beosztásaim, mert ledolgoztam mindet, utána csak várnom kellett a fizetésre ami minden hónap 10.-én kapod meg. És így is történt. Pont annyit kaptam, amennyire számítottam és nem vontak le semmi olyat, amiről nem tudtam. Nekem ez fontos, hogy ne verjék át a fejem, és korrektek legyenek, normálisan utaljanak, annyit amennyit kell! Szóval nem volt semmi probléma. Diákmánia ez a szövetkezet amiről írtam és Budapesten. :-)Ha netán ide jönnél, részletesen olvasd el, mikért vonhatnak le a fizetésedből. Nagyon fontos! Ilyenek vannak, hogy előre be kell jelenteni, ha nem tudsz megjelenni a munkán,stb...


Sajnos, most elment tőlük olyan dolgozó, akiket nagyon kedveltem osztálytársammal. Az még hagyján, de a tescok ilyenkor teljesen offolják magukat, és nincs most egyátalán ilyen munka. Szinte semmi.. Én január eleje óta várok már munkát, de nincs.


Ezért fogtam magam, és regisztráltam egy másik szövetkezethez is osztálytársammal. Ez lenne a Rébusz. Itt sem volt jobb a helyzet, csak regisztráltunk, de még itt sem hívtak, és azt mondták még itt sincs tescos munka. (én és az osztálytársam 16 évesek vagyunk, ezért inkább a tescos munka / árufeltöltést vállaljuk, mert a többihez, ilyen felszolgálokhoz,stb 18+ kell)..


Jelenleg, (és ez pont 2 napja volt), elmentünk a PannonWork iskolaszövetkezethez is, és regisztrálni szeretnénk meg szerződést kötni, de 18 alatt szülői nyilatkozati rész van, ezért haza kellett jönni pár oldal papírral, itthon kitölteni és menni vissza.. Ez jövőhéten fog, vagyis mostanság megtörténni.. Ha lesz valami beszámolok neked, persze csak ha érdekel.


Nagyából ennyi, amennyit el tudtam mesélni.

Kérdezz nyugodtan, ha tudok segítek és válaszolok. Bármiről kérdezhetsz, ami ezzel kapcsolatos és megéltem már a diákmunka terén.. Segítek..


Üdv: Restan

2012. febr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!