Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az lenne a célod, hogy a...

Ha az lenne a célod, hogy a világ egyik leggazdagabb embere legyél, akkor hogy kezdenél neki?

Figyelt kérdés
Milyen területen,és hogy kezdenél neki?Tegyük fel azt,hogy van némi kezdőtőkéd hozzá.(Kb 50-100 millió Ft)

2012. febr. 10. 14:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Hogy a világ leggazdagabb talán nem, de ha lenne elég kezdőtőkém mondjuk 100 milla akkor be fektetném ennek egy nagy részét. Először is ingatlanokba tenném bele, vennék néhány házat vagy lakást az ország különböző területein főleg olyan helyeken ahol több külföldi leányvállalat van mert ha idejönnek külföldről a nagyfőnökök egy időre akkor nekik ki lehetne adni sok pénzért pl.: Vagy egyszerű átlag embereknek adnám ki. Persze a pénz másik részéből mondjuk 30 milla abból egy vállalkozást indítanék hogy mit azon nem gondolkozok, a lényeg hogy olyat amibe van pénz és megérné csinálni. Ezekből a dolgokból azért elég szépen fel lehet menni ha jól csinálja az ember és kitudja hogy mennyi pénz jönne vissza ezekből akár a sok szorosa is. De mivel ez csak egy elképzelés kb így csinálnám, de ha a valóság lenne akkor lehet más lenne kitudja, nagyon nem agyalok ezeken.
2012. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%
Hehh. Nekem nagyjából ekkora kezdőtőkére lenne szükségem. Egyébként nem hajtanék arra, hogy a leggazdagabb legyek. Ez arra elég lenne, hogy gondtalanul éljek én is, meg a kölcsönadó is.
2012. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

Én se akarnék a leggazdagabb ember lenni a világon, ha lenne 50-100 millióm már örülnék mint majom a farkának. Most éppen azon agyalok hogy ezt az 50-100 milliót hogy szedhetném össze. (ha valakinek van ötlete szívesen várom, akár privátban is)

Amúgy ezt a pénzt én is ingatlanba fektetném, manapság viszonylag olcsón lehet venni, aztán kiadnám az összeset.

2012. febr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
56%

Bírom már ezeket, "hát ingatlanba fektetném, aztán kiadnám". Csináltatok már ilyet?! Nem egyszerű dolog. Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem jó biznisz az ingatlan bérbeadás, hosszútávon a banki kamatoknál alig pár százalékkal lehet többet nyerni rajta...


Egyébként, akik most a leggazdagabbak, az már eleve tehetős családba születtek. Persze ezt nem írják sehol, mert jobban hangzik hogy a 0-ról kezdte, de ezeket nem szabad elhinni.


De egy pár dolog biztos: nem Magyarországról fog feltűnni a következő dollármilliárdos és a 100 leggazdagabb nagyrésze 10-15 éven belül kínai származású lesz.

2012. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Biztos kimenekíteném a pénzem Magyarországról valami Kajmán-szigeteki bankszámlára.


100millióm lenne akkor már nem kellene azon gondolkodnom hogy legyen még 100, mert 100ból simán el lehet élni.


Több mint való egy részét lekötném, egy része menne aranyba, illetve már működő és profitot termelő vállalkozásokat környékeznék meg..

2012. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%
Hát én első körben Magyarország egyik leggazdagabb embere szeretnék lenni. Még a top 150-ba aló bekerüléshez is több mint 3 milliárdos vagyon szükséges. Szóval kis lépésekben. Első körben legyél a család leggazdagabb embere... :) (nem viccből írtam)
2012. febr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

100 millió forintból nem sok ingatlant lehet venni, ha 10 millás kis lakásokat veszel akkor abból vehetsz 10et. de ezeket max havi 50ezerért tudod kiadni. Ami azt jelenti, hogy havi 500 ezer lenne az albérlet és mire a 100 millió vissza jön a havi 500ezerből, az 200 hónap, több mint 16 és fél év.

És ilyenkor még csak a pénzednél vagy és csak most termelsz majd pluszba.


Ha 20-30 milliós kertes házakat vesztek akkor azt havi 100 ezerért is ki lehet adni, csak találj rá bérlőt ma...

Na meg az se 1 év mire vissza jön a 100 millió.


Én még mindig azt mondom, hogy be a bankba, az biztos igaz, hogy lassabban nő mint ha befektetnéd, de legalább nem veszted el.

a 100 millát ha 7%-os kamaton beteszed akkor az évi 7 millió, abból tisztességesen meg lehet élni, pláne ha dolgozol mellette.

2012. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a következő a problémám a kérdéssel. Ha te gyűjtötted össze a pénzt, akkor elég üzleti zseni vagy ahhoz hogy jól forgasd és többet csinálj belőle. Ha nyerted vagy örökölted, akkor előbb azon gondolkodj hogy hogyan ne bukjad el rövid idő alatt az egészet.
2012. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
tegnap 22:05: Évi 7 milliós kamat mellett, ki az az idióta f@sz aki bejár dolgozni???
2012. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért, te mit csinálnál,ha nem dolgoznál?
2012. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!