Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan spóroljak? Ha tudtok,...

Hogyan spóroljak? Ha tudtok, írjatok válaszokat légyszi!

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Máris írom, de kell pár adat:

hány éves vagy?

el kell -e tartanod valakit, valakiket?

városban élsz -e?

van -e hobbid?

dohányzol -e?

sportolsz -e?

milyen lakásban/házban élsz? stb.

2012. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, városban élek, hobbim a zenélés, néha vízipipázok, gyúrni szoktam itthon, kertes házban lakok... Várom a tippeket :)
2012. febr. 14. 09:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Mit értesz spórolás alatt?

-nem jösz ki a zsebpénzedből?

-szeretnél megtakarítani a zsebpénzedből, hogy idővel gazdag ember legyél?

-szüleidnek szeretnél segíteni, hogy kevesebbe kerüljél?

-úgy érzed sokat költesz, de nem látod át, hogy mire?

2012. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szeretnék egy laptopra gyűjteni elég cash-t.
2012. febr. 15. 21:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Ahaa.

Akkor én azt tenném, hogy megállapodnék a szüleimmel egy fix zsebpénzben.

Azt a zsebpénzt nagyon nem költeném el.

Pl. nem használnám a mobilomat csak fogadnék vele; mindig lenne nálam fél liter víz, hogy ne kelljen üdítőt vegyek napközben, ugyanígy lenne nálam valami olcsó kaja, hogy ne büfében kelljen vegyek; eszembe se jutna dohányozni vagy vizipipázni.


Mindezek mellett elvállalnék munkákat. Ebben a korban nagyon szóba jönnek a kerti munkák: fűnyírás, ásás, mittomén.


A pénzt lekötném bankban. Ehhez kellenek a szülők, mert úgytudom a junior számlákhoz is kellenek.

Mindezek mellett, szülői segítséggel persze mernék valutát venni a pénzemből. A devizát is le tudod kötni ugyanúgy bankban. Ezzel tavaly és az idén is jól lehet növelni a hozamot, megtanulsz bánni a pénzzel és igazából nincs rizikója. (most pl. érdemes eurót venni)


Ja és a végén használt laptopot vennék garanciával.

2012. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem szeretném bankba tenni a pénzem...
2012. febr. 16. 08:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezen a bank nem fog megsértődni, viszont Te elesel a kamattól.

Ahhoz ez az összeg kevés, hogy valami izmosabb dologba tedd.

És a tapasztalatod is kevés ebben a pillanatban hozzá, hogy kockázatosabb befektetéseket válassz.

A saját fiamnak is egyelőre a valuta ide-oda váltást, a magyar állampapírok lehetőségeit és azt tanítom, hogy hogyan használja a bankot.

2012. febr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
okés, megfogadom tanácsait. :) köszönöm szépen!
2012. febr. 17. 19:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy hogyan spórolj, ahhoz tudni kéne, hogy milyen kiadásaid vannak, mert csak azokon spórolhatsz. Legegyszerűbben úgy, ha nem költesz semmire.
2012. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha otthon élsz, akkor én nem látom be, hogy mire kell költened. Enni a szüleidnél eszel, a csekkeket ők fizetik, van hol aludnod. Telefon? Vegyél kártyásat, nekem egy évben max. kétszer van feltöltve a kártyám, mert én nem hívok senkit, hívjon aki akar.

Üdítőkre, csokikra, kekszekre, egyébre nem kell költeni.

2012. febr. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!