Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogosan akarja a Vatera...

Jogosan akarja a Vatera behajtatni a tartozásomat?

Figyelt kérdés
Különösebb indok nélkül kizártak vateráról, amihez persze joguk van, ezzel tisztában vagyok, utána elküldték emailben, hogy tartozok nekik pár száz forinttal, de ez nálam úgy elsikkadt, gondoltam, ha kizártak csak nem kell fizetni... Aztán érlelődött az ügy és átadták a behajtónak, aki küldött egy levelet, melyben persze felszámolta a nyilvánvalóan indokolatlan 2400ft-os adminisztrációs költségét. A kérdésem az, hogy be tudja úgy hajtani rajtam a tartozást, hogy sem a vatera sem a behajtó nem küldött ajánlott/tértivevényes levelet, magyarul nem tudják bizonyítani, hogy bármit is tudtam volna a tartozásról (ilyen alapon a faliújságukra is kirakhatták volna)? És ha igen, hogy lehet megoldani azt a problémát, hogy a vatera nem törődik a panaszommal, a behajtó meg addig kéri a pénzt ameddig a vatera nem törölteti náluk a tartozást. Köszönöm a segítséget.
2009. jún. 3. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Érlelheted, de aztán kamatostul kell kifizetned. A kamat általában a jegybanki alapkamat kétszerese. Most ez olyan 20% évente. Adósságnál 5 év elvileg az elévülés, akár 4-ig ők is érlelhetik, ha neked nem fontos. Aztán majd akkor keresnek, és a kb 3000Ft máris 6000 lesz. Az adminisztrációs költség meg indokolt. Teljesen ok nélkül amúgy sem zárnak ki. Gondolom a "pár száz forint" az ő jutalékuk lett volna.
2009. jún. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem fizesd be aztán hagyd őket a francba.

Nem érdemes ilyen kis ügy miatt kiverni a balhét, mert csak neked menne rá a pénzed/időd/energiád.

De szerintem sem zárnak ki ok nélkül... valami probléma biztos felmerült.

Fizesd be a pénzt és elfelejtheted az egészet. Utólag úgysem tudod már bebizonyítani az igazadat és úgyis kimossák magukat. Ha pedig nekik van igazuk az jó nagy pofára esés még pluszban.

2009. jún. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
ha engem kérdezel, fizesd be...nem tolvajok, volt szabály, amit elfogadtál, senki sem erőltette Rád...Te sem szeretnéd, ha dolgoznál, és a kuncsaft nem fizetné ki a munkád. Így korrekt.
2009. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tanácsokat, bár kíváncsi lennék a kérdésem válaszára is.
2009. jún. 4. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!