Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ebayről nem jön meg, amit...

Ha ebayről nem jön meg, amit rendeltem, az eladó honnan tudja, hogy valóban nem kaptam meg? Nem hiszi, h. hazudok?

Figyelt kérdés
Ritka, amikor alá kell írnom valamit, amikor átveszem, ezért kérdezem, hogy van-e rá valami bizonyíték, amikor elveszik a csomag, vagy csak a kölcsönös bizalmon alapul az egész?
2012. febr. 19. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:

engem átvert már az ebay is és a paypal is eljátszotta a bizalmam. külön esetekben. egyrészt egy 99% hitelesnek jelzett eladó nem küldte el az árut, másrészt a paypal számlámat többször zárolták ideiglenesen, és befektették a rajta lévő pénzeket, melyekhez nem nyúlhattam, de okot se mondtak. Szóval nem azért, de szerintem bármelyik magyar aukciós oldallal jobban jársz. Nameg futáros átvétellel.


Egyébként ha azt mondod, hogy nem jön meg, akkor az eladónak kell igazolnia egy postai számmal, hogy feladta a csomagot.


Rendeld meg mindig sürgősségin, ha mindenképpen az ebay mellett kötelezted el magad, mert termékeknél nem 60 hanem csak 45 nap dispute idő van paypalnál. Ha addig vársz, lőttek a pénznek.

2012. febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Nem azért kérdeztem, mert átvertek már, erről szó sincs. Már sokat rendeltem ebayről, de az utóbbi időben eltűnt 3 csomag is, írtam az eladóknak, 2-en újra elküldték, a harmadik visszaadta a pénzt egy szó nélkül. Nagyon készségesek voltak.

A kérdésem csupán érdeklődés, h. amikor azt állítom, h. nem kaptam meg a csomagot, akkor az eladó biztosan tudja-e, h. nem hazudok. Úgy értem, h. van-e a postán olyan papír, amivel visszaigazolnak az eladónak, h. hozzájuk megérkezett; az eladó tudja-e, hogy nem is veszett el a csomag.

2012. febr. 20. 19:29
 3/5 A kérdező kommentje:
Még vmi: az ebayhez hasonló magyar oldalakkal szívtam, még rendes webáruházzal is, akik sz.rnak arra, h. elküldjék, amit rendeltem és sem mailre, sem telefonra nem reagálnak, pedig már minden ki van fizetve.
2012. febr. 20. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen adok-veszek Ebayen is, meg magyar oldalon is, nekem még soha nem volt problémám.
2012. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En az angol eBay-t hasznalom, de itt is baromi rendesek, soha semmi gond nem volt, pedig minden fele dolgokat rendelek. Szerintem itt az eladok zomenek meg sem fordul a fejeben, hogy hazudnal.
2012. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!