Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet-e a Vaterán (ha mondjuk...

Csaba00 kérdése:

Lehet-e a Vaterán (ha mondjuk valamit eladok) az általam megszabott postaköltséghez hozzá számolni mondjuk 500 forintot, hogy ez annak a díja, hogy elmentem a postára becsomagoltam stb. Pl: 750 a posta + én még ráteszek 500ft?

Figyelt kérdés

2012. febr. 21. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Azt a költséget a termék árába építsd bele.
2012. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, korábban pont ezért zártak ki.
2012. febr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. De utolsó válaszoló ezt nálad hogyan ellenőrizték le. ?
2012. febr. 22. 09:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak adj meg 1250Ft-ot postaköltségnek és ennyi. Ha rákérdeznek, hogy miért ennyi, azt mondod, csomagolási költség.
2012. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt írtam, hogy 1000 Ft a postaköltség, függetlenül a vásárolt mennyiségtől.

Többen jelentetek a vaterának, hogy 1 könyv postaköltségére is 1000 Ft-ot kérek el, így a vatera kizárt (előtte küldött levelet, hogy megszegtem a vatera szabályzatát és olvassam el, de akkor nem tudtam, hogy mi rosszat tettem. Miután kitiltottak elárulták.).

2012. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A felhasználási feltételekben (amit ugyebár MINDENKI elolvas regisztrációkor, nem csak én) egyértelműen le van írva, hogy a szállítási költség postázásnál nem lehet több, mint a mindenkori postaköltség.

Nem kell a vaterát szidni, csak el kell olvasni, milyen feltételeket fogadsz el.


Mint már egyszer mondtam: a te pluszmunkád meg a csomagolást a termék árába építsd bele. Olyan minimálárat kell megadni, hogy megérje neked postázni.

2012. febr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már elnézést, de a Vaterán a terméklapon nem postaköltséget, hanem SZÁLLÍTÁSI költséget kell megadni. A Magyar Posta csak egy lehetőség, de elküldheti futárral, ismerőssel, vagy éppen az eladó maga házhoz viheti, aminek az árát és feltételeit jogában áll meghatározni.

De ha a Postánál maradunk, ott sem egyértelmű a szállítás díja, mert rengeteg plusz szolgáltatás emelheti (törékeny felár, értékbiztosítás...stb.)

Ha az eladó a szállítási feltételeknél világosan feltünteti, hogy X forintért tudja eljuttatni a terméket az ország bizonyos pontjára, abba nem lehet belekötni, ez egy ajánlat, amit a licitálással el kell fogadni (vagy nem kell licitálni).

Nézzétek meg a DVD-ket, minden film közel azonos súlyú, mégis eltérőek az ajánlott levél tarifái.


De az elegáns megoldás az, ha a termékleírásba bekerül, hogy "postázás esetén csomagolási felár kerül felszámításra, melynek költsége X Ft".

2012. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!