Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Teszveszen eladtam egy terméke...

Teszveszen eladtam egy terméket, de ennyiért nem akarom odaadni, és? (lent)

Figyelt kérdés

Nem vagyok még benne jártas, fix árasra akartam, vagy legalábbis megadni egy olyan árat, ami alatt nem vagyok hajlandó eladni. Ezt elmulasztottam, érkezett egy licit, ami után már a rendszer nem engedte átírni az aukciót, tehát nem tudtam más árat beállítani, vagy minimálárat vagy fix árat megadni.

Nevetséges áron valaki "megnyerte", de nem vesztem meg annyiért odaadni.

Ilyenkor mit lehet csinálni?


2012. febr. 23. 09:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
köteles vagy,mert bíróságra viheti az ügyet,vaterán jártam én is így .:S
2012. febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Kénytelen vagy. Az egy dolog, hogy kizárnak a teszveszről örökre, de a bíróság úgyis kiadja a meghagyást,még pereskednie sem kell.
2012. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos köteles vagy neki odaadni. Esetleg még megpróbálkozhatsz beszélni a vásárlóval, és meggyőzni, hogy közös megegyezés alapján álljatok el az üzlettől; de ha valami jó cuccot adtál el neki potom áron, akkor szerintem nem lesz bolond visszalépni. :(
2012. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Márkás ruhát 600 Ft-ért. Szerintem ennyiért nincs az az ügyvéd, aki kiad egy papírt, és nincs az az ügyész, aki elindítja a pert.

többe kerül a hús, mint a leves..szerintem.

2012. febr. 23. 10:27
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

nem kell per,csak kér egy bírósági meghagyást. ingyen van és ez olyan egyértelmű, hogy azonnal kiállítják.

(És nem korrekt arra játszani, hogy hátha nem történik semmi. Te voltál ahülye,akkor most vállald)

2012. febr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem hülye voltam, csak figyelmetlen és tapasztalatlan.

Mivel senki nem ismer itt személyesen, nem tűröm el az ilyen hangnemet. bocs.

2012. febr. 23. 10:35
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Már pedig ez az igazság.

Szépen csomagold be és add fel. (közben verheted a fejed a falba, ha attóljobb neked)

Ez az egyetlen korrekt eljárás.

2012. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nevezik tanulópénznek, biztos vagyok benne, hogy legközelebb már beállítod a minimálárat ezek után. Ahogy írták már előttem, megpróbálhatod, hátha a vevő eláll a vételtől, de erre nagyon kevés az esély. Amennyiben nemleges választ adsz, akkor csak az marad, hogy a szerződésnek megfelelően jársz el. Ugyanis ez a vevő és az eladó részéről is egy szerződés. Te is fel lennél háborodva fordított esetben, de még akkor is, ha a közértben a kenyér alatt a 100 Ft-os ár szerepel, a pénztáros meg nem adja 250 Ft alatt semmiképp. Ekkor ott hagyod a terméket vagy kéred a panaszkönyvet esetleg a felettesét? Sajnos figyelmetlen voltál, így jártál, le kell nyelned ezt a békát.
2012. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
Legalább licitáltattad volna vmi haverral felül... Így már nem sok mindent tehetsz.
2012. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Okés. Eladom akkor. Igazatok van. Most így jártam, de legközelebb jobban figyelek.
2012. febr. 23. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!